CO NOWEGO?

Akademicy w derbach Pomorza zagrają na parkiecie beniaminka

Tylko rok trwało „zesłanie” ekipy Red Devils Chojnice do I ligi. Zasłużony dla polskiego futsalu klub szybko wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej, a już w pierwszej kolejce trwającego sezonu pokazał, że może namieszać w rozgrywkach Ekstraklasy. W 3. serii gier chojniczanie podejmą przed własną publicznością Akademików z Gdańska i będzie to ich pierwszy, ekstraklasowy mecz domowy od chwili, kiedy wiosną 2017 roku opuścili szeregi najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

Przed niedzielnym spotkaniem postanowiliśmy zasięgnąć języka u źródła. Na nasze pytania odpowiedział trener „Czerwonych Diabłów” Jakub Mączkowski.

Jakie zmiany kadrowe nastąpiły po powrocie Red Devils do Ekstraklasy? W jakim stopniu drużynę stanowią zawodnicy, którzy wywalczyli awans?

Po odejściu Sebastiana Wojciechowskiego oraz Patryka Kubiszewskiego do drużyny doszło 4 nowych zawodników. Ukrainiec, dwóch Portugalczyków oraz Polak, niestety nie mieliśmy jeszcze okazji aby ten ostatni ( Jakub Kąkol )  zagrał w meczu o punkty ponieważ od kilku tygodni ma problemy zdrowotne. Resztę drużyny stanowią zawodnicy którzy wywalczyli awans do Ekstraklasy.

Jakie cele przyświecać będą drużynie po powrocie do krajowej elity?

Naszym celem jest utrzymanie w lidze.

Początek sezonu był bardzo udany, ale już w Chorzowie drużynę czekało twarde lądowanie – co się stało?

Zaważyły błędy indywidualne, brak koncentracji na odpowiednim poziomie od pierwszej do ostatniej minuty meczu.

W  trzeciej kolejce podejmujecie AZS UG, na mecz derbowy będziecie specjalnie zmotywowani?

Będziemy specjalnie zmotywowani ponieważ to pierwszy mecz przed własną publicznością po rocznej przerwie od ekstraklasy. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony.

Jak zamierzacie zagrać przeciwko Akademikom? Po dwóch kolejkach to drużyna, w której meczach padło najwięcej goli, bo aż 20! Jakie wnioski?

Zrobimy wszystko aby AZS UG nie strzelił tyle bramek co w dwóch poprzednich meczach. Ich zespół gra do przodu, kilku zawodników posiada duże umiejętności indywidualne. Mimo świetniej postawy bramkarza stracili jednak sporo goli. Mamy świadomość, że będzie to bardzo ciężki mecz, lecz chcemy go wygrać.

 

3. kolejka Futsal Ekstraklasy: Red Devils Chojnice – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 7 października 2018, godzina 18:00, Chojnice

Leave a Reply