CO NOWEGO?

Zwycięstwem przywitać się z nową halą

Akademicy w meczu 5. kolejki Futsal Ekstraklasy podejmą MOKS Słoneczny Stok Białystok. Dla zespołu AZS UG będzie to pierwszy, historyczny mecz na najwyższym szczeblu rozgrywek rozegrany w hali Centrum Sportu GUMed, przy ulicy Dębowej 21 w Gdańsku. Warto z nowym obiektem przywitać się zwycięstwem, chociaż historia spotkań z ekipą z Podlasia wskazuje, że zadanie nie należy do łatwych.

Sytuację w zespole MOKSu krótko opisał nam trener białostoczan, Adrian Citko.

Jakie zmiany kadrowe nastąpiły w drużynie MOKSu podczas przerwy między sezonami?

– Odszedł Krystian Dawidziuk i Paweł Aleksandrowicz. Przyszli: Kamil Wojtkielewicz, Dawid Święciński i Serghii Babynin.

Jakie cele przyświecać będą drużynie w tym sezonie?

– Oczywiście priorytetem jest utrzymanie, ale powalczymy o pierwszą szóstkę.

Podobno najtrudniejszy dla drużyny jest drugi sezon po awansie – czy początek sezonu potwierdza tę tezę?

Mecz z Rekordem wiadomo – ciężko było z wyjazdu wrócić z jakąś zdobyczą punktową. Drugi mecz w Katowicach totalnie nam nie wyszedł, ale za usprawiedliwienie niech posłuży to, że 3 naszych zawodników wróciło z Mistrzostw Świata w piłce nożnej sześcioosobowej i nie trenowało z drużyna. Dodatkowo kontuzja Marcina Irańczyka, który nabawił się urazu na kadrze U-21. Trzeci mecz u siebie wygraliśmy, więc wnioski, czy drugi sezon jest trudniejszy, wyciągniemy po sezonie.

W spotkaniu z Red Devils w końcu otworzyliście konto punktowe w tym sezonie, macie w dodatku jeden mecz zaległy w zapasie – teraz będzie już łatwiej?

– Mamy nadzieję, że z każdym meczem będzie to coraz lepiej wyglądać, wszystko idzie na pewno w dobrym kierunku.

Ekipa AZS UG to jedna z tych drużyn, którą znacie najlepiej w stawce ekstraklasowych zespołów, w minionych latach mierzyliście się wielokrotnie, a wyniki były bardzo różne – czy o rezultacie sobotniego spotkania znów zadecyduje dyspozycja dnia?

– Mecze z AZS UG zawsze były na styku i kończyły się różnicą jednej albo dwóch bramek. Pewnie i tym razem będzie tak samo, ale miejmy nadzieję, że to my będziemy lepiej dysponowani tego dnia.

 

5. kolejka Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok
Sobota, 30 października, godzina 17:00, Hala Centrum Sportu GUMed, ul. Dębowa 21

Leave a Reply