CO NOWEGO?

Zatrzymać groźnego beniaminka!

Różne bywają losy beniaminków w Futsal Ekstraklasie. Niektórzy zaraz po awansie zostają brutalnie weryfikowani pod względem sportowym lub organizacyjnym, zdarzają się też debiutanci, którzy na stałe wpisują się w krajobraz krajowego futsalu najwyższego szczebla. Do której grupy trafi KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice trudno jeszcze wyrokować, ale trzeba przyznać, ze początki w najwyższej klasie rozgrywkowej ma bardzo obiecujące. W najbliższą sobotę beniaminek podejmie na własnym parkiecie Akademików z Gdańska.

Więcej informacji o nowej drużynie Futsal Ekstraklasy udzielił nam Jarosław Patałuch, wiceprezes klubu i II trener zespołu Orła.

Jakie zmiany kadrowe nastąpiły w drużynie Orła po awansie do Ekstraklasy i w jakim stopniu ta drużyna, która wywalczyła promocję walczy teraz na najwyższym stopniu rozgrywek?

– Skład w porównaniu do tego, który wywalczył awans, zmienił się prawie w dziewięćdziesięciu procentach. Zostali z nami Maciej Foltyn, Victor Andrade, Kacper Goliński oraz Kamil Kucharski no i przede wszystkim trener – Jesus Lopez Garcia. Reszta to nowi zawodnicy. Zmiany były konieczne, aby przejść na inny poziom sportowy. Chcieliśmy sprofesjonalizować skład. Nasza drużyna trenuje codziennie rano i wieczorem.

Jakie cele przyświecać będą drużynie w tym sezonie?

– Naszym głównym celem jest znaleźć się po zakończeniu rundy zasadniczej w pierwszej szóstce.

Jesteście zadowoleni z otwarcia sezonu? Oprócz spotkania z Rekordem w zasadzie każdy z Waszych meczów był bardzo wyrównany, a trzy zwycięstwa w pierwszych pięciu kolejkach robią wrażenie.

– Oczywiście jesteśmy zadowoleni ze zdobycia dziewięciu punktów w pierwszych pięciu meczach. Pamiętajmy, że jesteśmy beniaminkiem. Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy stawiani przez bukmacherów w roli jednego z faworytów do medali, ale twardo stąpamy po ziemi. Doświadczenie innych drużyn grających na najwyższym poziomie, czyli w Futsal Ekstraklasie, jest nie do przecenienia. Tego nie da się kupić czy zdobyć w tak krótkim czasie, jak niektórzy myślą.

W czwartej kolejce podejmujecie AZS UG – czego spodziewacie się po tym rywalu? 

– To będzie na pewno bardzo ciekawy i widowiskowy mecz. AZS UG strzelił już dwadzieścia bramek w pierwszych pięciu spotkaniach. Mieliśmy okazję obserwować ten zespół w Gliwicach podczas pierwszej kolejki i uważamy, że to będzie dla nas bardzo trudne starcie. W drużynie gości jest kilku bardzo ciekawych zawodników – Mateusz Wesserling, Tomasz Poźniak, Mikołaj Kreft czy młody, ale bardzo utalentowany bramkarz, Kacper Sasiak. Kibice z pewnością nie będą się nudzić.

Jakie są pierwsze, ogólne wrażenia z gry w Ekstraklasie po tych pierwszych pięciu kolejkach? Co zaskoczyło drużynę, pozytywnie lub negatywnie?

– Tak naprawdę nie jesteśmy zaskoczeni niczym. Wiedzieliśmy, że ekstraklasa to inny, wyższy poziom. Przyglądaliśmy się jej bardzo dokładnie, aby być gotowym do grania w niej.

6. kolejka Futsal Ekstraklasy: KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – AZS UG Gdańsk
Sobota, 3 listopada 2018, godzina 18:00, Jelcz-Laskowice

Leave a Reply