CO NOWEGO?

Czerwone Smoki za mocne dla Akademików

Nie udało się futsalistom AZS UG wywalczyć chociażby punktu w wyjazdowym spotkaniu 8. Kolejki Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Jacka Burglina ulegli w Pniewach ekipie Red Dragons 1:5.

Nieszczęście Akademików rozpoczęło się już w 3 minucie gry, kiedy piłkę zagraną z głębi pola w pełnym biegu przejął Adrian Skrzypek, obrócił się i kapitalnym, precyzyjnym strzałem w okienko otworzył wynik. Ekipa Red Dragons w 5 minucie gry prowadziła już 2:0 po tym, jak Roman Vakhula dość szczęśliwie wykończył rozpoczętą przez siebie kontrę.

Przez pozostały kwadrans pierwszej połowy rezultat nie uległ zmianie. Miejscowi nie forsowali tempa, szanowali piłkę i zabezpieczali dostęp do własnej bramki. Obie drużyny w tym fragmencie spotkania miały swoje sytuacje, ale do szatni na przerwę schodziły przy prowadzeniu ekipy z Pniew 2:0.

Po zmianie stron szybko strzelony przez Jakuba Domżalskiego gol dał nadzieję Akademikom na to, że z trudnego terenu może udać się wywieźć jakąś zdobycz punktową. Piłkę po rzucie rożnym rozegranym przez Red Dragons przejął Mateusz Osiński i przebieg z nią połowę parkietu, a wspomniany już Domżalski potężnym strzałem od poprzeczki posłał futsalówkę zza pola karnego do siatki.

Gdańszczanie poczuli szansę i ruszyli do ataku, a akcja meczu przeniosła się na połowę obronną pniewian. Po niespełna połowie godziny spotkania kolejne trafienie zaliczył jednak Roman Vakhula, który mocno i precyzyjnie uderzył lewą nową z dystansu. Drużyna AZS UG nie złożyła broni i wciąż dążyła do zdobycia kontaktowej bramki, niestety w 37 minucie gry hattricka skompletował Vakhula, Akademicy grali już wówczas z wycofanym bramkarzem, a najskuteczniejszy zawodnik Red Dragons w tym meczu ze swojej połowy skierował do pustej bramki przejętą piłkę. Po kontrze padł z kolei gol na 5:1, który ustalił ostateczny wynik spotkania.

8. kolejka Futsal Ekstraklasy: Red Dragons Pniewy – AZS UG Gdańsk 5:1 (2:0)

Bramki:

1:0 Adrian Skrzypek 2:24

2:0 Roman Vakhula 5:00

2:1 Jakub Domżalski 20:51

3:1 Roman Vakhula 28:57

4:1 Roman Vakhula 36:55

5:1 Kamil Kijak 39:26

Składy:

Red Dragons Pniewy: Adam Wachoński (7), Adrian Skrzypek (11), Dominik Solecki (12), Patryk Hoły (13), Oskar Stankowiak (16), Gracjan Miałkas (17), Kamil Kijak (21), Jakub Budych (22), Piotr Błaszyk (23), Roman Vakhula (77)
AZS UG Gdańsk: Mateusz Osiński (5), Karol Kaczmarek (8), Mateusz Wesserling (10), Tomasz Poźniak (12), Michał Horbacz (13), Dawid Kawka (14), Łukasz Szmydki (15), Piotr Wardowski (17), Jakub Domżalski (20), Jakub Chodorowski (27), Kacper Sasiak (31)