CO NOWEGO?

Surowa lekcja futsalu, Akademicy zakończyli rundę jesienną

Spotkanie w Bielsku-Białej pokazało, jaki dystans dzieli ekipę mistrzów Polski, która jak równa z równą rywalizowała ostatnio z FC Barceloną, a gdańską ekipą Akademików. Dla futsalistów AZS UG była to surowa lekcja futsalu. Do zmagań w Futsal Ekstraklasie gdańszczanie powrócą za miesiąc, już w 2019 roku.

Gdańszczanie do meczu przystąpili osłabieni brakiem miedzy innymi wybranego graczem poprzedniej serii spotkań kapitana, Tomasza Poźniaka, bramkarza młodzieżowej reprezentacji kraju, Kacpra Sasiaka czy wciąż leczącego kontuzję Mikołaja Krefta. Już jedna z pierwszych akcji tego meczu zakończyła się trafieniem dla gospodarzy, a na listę strzelców wpisał się Paweł Budniak. Szybko stracona bramka nie zdeprymowała przyjezdnych, którzy starali się atakować i prowadzić otwartą grę. W 10 minucie prowadzenie Rekordu podwyższył potężnym strzałem z linii pola karnego Jan Janovsky.

AZS UG odpowiedział golem Mateusza Wesserlinga. Futsalista, który niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski wykończył szybką kontrę, którą przeprowadził wraz z Piotrem Wardowskim. Wynik na 3:1 do przerwy ustalił Michał Kubik w 16 minucie spotkania.

Niestety, różnica klas ukazała się w pełni dopiero po zmianie stron. Akademicy co prawda ambitnie dążyli do odrobienia strat i zdobycia kolejnych goli, ale na listę strzelców wpisywali się tylko gospodarze. Rekord po wznowieniu gry podkręcił tempo, a cztery bramki zdobyte w nieco ponad 5 minut w praktyce przesądziły o losach spotkania.

W ostatnim kwadransie gry gdańszczanie nie składali broni i mimo dużej przewagi miejscowych dążyli do kolejnych trafień, próbowali też wariantu z wycofanym bramkarzem, ale gole zdobywali już jedynie „Rekordziści”. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem mistrzów Polski, 11:1.

Teraz w Futsal Ekstraklasie nastąpi przerwa świąteczno-noworoczna. Na ligowe parkiety zespoły powrócą w drugi weekend 2019 roku.

BTS Rekord Bielsko-Biała – AZS UG Gdańsk 11:1 (3:1)