CO NOWEGO?

AZS UG FUTSAL LADIES PRZED ROZPOCZĘCIEM II RUNDY

Drużyna Dziewczyn dzisiaj o godzinie 18:00 rozpocznie mecz rundy rewanżowej Ekstraligi Futsalu Kobiet. W 6. kolejce zmierzy się z zespołem AZS SGGW Warszawa. W inauguracyjnym meczu Ekstraligi, Ladies pokonały na własnym parkiecie zespół ze stolicy aż 8:3! Wysoka porażka SGGW dała Im przysłowiowego ‚kopniaka’ i z meczu na mecz w lidze drużyna ta okazała się być silniejsza. Aktualnie przeciwniczki zajmują 3. miejsce w tabeli mając na koncie 9 punktów (3 zwycięstwa, 2 porażki).
Czy podopieczne Tomasza Aftańskiego na wyjeździe powtórzą wynik z Gdańska? Mecz odbędzie się o godz.18:00 na hali SGGW, ul.Jana Ciszewskiego 10, Warszawa-Ursynów.


Przed rozpoczęciem II rundy Ekstraligi Futsalu, czas na krótkie podsumowanie tego co działo się do tej pory w lidze. 
Dwa zwycięstwa, dwa remisy oraz jedna porażka – to dotychczasowy dorobek tego sezonu, który daje 8 punktów i 4. miejsce w tabeli w grupie północnej.
Bilans bramkowy: 15 strzelonych, 14 straconych. 
Strzelczynie: Patrycja Salwa (4 bramki), Natalia Urbanowicz (3), Izabela Pawłowska (2), Kornelia Okoniewska (2), Natalia Świętoniowska (1), Weronika Kostewicz (1), Lidia Sowińska (1), Wiktoria Słowy (1)

Poszczególne wyniki:
AZS UG Gdańsk – AZS SGGW Warszawa   8:3
AZS UAM Poznań – AZS UG Gdańsk   1:1
AZS UG Gdańsk – AZS Uniwersytet Warszawski   1:0
AZS UG Gdańsk – Gwiazda Toruń   3:3
AZS AWF Warszawa – AZS UG Gdańsk   7:2

Aktualna tabela grupy północnej:
1. AZS UAM Poznań   11 pkt
2. AZS AWF Warszawa   10 pkt
3. AZS SGGW Warszawa   9 pkt
4. AZS UG Gdańsk   8 pkt
5. AZS Uniwersytet Warszawski   3 pkt
6. Gwiazda Toruń   1 pkt

Po fazie zasadniczej z obu grup (północnej i południowej) do kolejnej fazy rozgrywek, czyli fazy Play off, awansują po cztery zespoły, które rozegrają w odpowiednim rozstawieniu dwumecz, a zwycięzca dwumeczu awansuje do Final Four – najlepszej czwórki w Polsce.


Przed naszą drużyną wiele wyzwań na futsalowych parkietach. Mecze ligowe to nie tylko to co nas czeka. Już niebawem największe zawody akademickie w kraju, czyli Akademickie Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet. Półfinał odbędzie się w dniach 17-20.02.2019 w Poznaniu, a finał w Opolu w dniach 21-24.02.2019. Co przyniesie nowy rok? Warto obserwować zmagania Ladies!


To co się dzieje ‚na co dzień’ możecie zobaczyć na facebookowym profilu Ladies AZS UG Futsal Ladies