CO NOWEGO?

Młoda drużyna AZS UG idzie we właściwym kierunku

Sezon się jeszcze co prawda nie skończył, ale młodzieżowa drużyna AZS UG najważniejsze starty ma już za sobą. Ekipa, która powstała zaledwie kilkanaście tygodni temu nieźle zaprezentowała się na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w dwóch kategoriach wiekowych oraz w rozgrywkach II ligi. O komentarz do występów swoich podopiecznych w ostatnich kilku miesiącach pokusił się trener zespołu, Wojciech Pawicki.

 

– Podsumowując ten, jeszcze niepełny sezon grania myślę, że bardzo udany okres za mną i drużyną, która co trzeba podkreślić, powstała z naboru, a pierwszy trening odbył się w dopiero w połowie października. Dla mnie osobiście to pierwsza praca czysto trenerska, bez angażowania się w grę i jestem z niej bardzo zadowolony, a z chłopaków bardzo dumny, ponieważ dla wszystkich była to pierwsza styczności z futsalem, a nie piłką nożną w hali. Dobra frekwencja na treningach przełożyła się na szybkie „łapanie” założeń gry, które chłopakom zacząłem wpajać. Dzięki czemu mogliśmy się cieszyć z awansów do finałów dwóch dużych imprez młodzieżowych. Szkoda, że w obydwu turniejach nie udało się wyjść z grup i zagrać w fazie pucharowej, szczególny niedosyt pozostał po MMP U-20, gdzie awans był naprawdę bardzo blisko. Pomorska 2 Liga Futsalu była okazją do testów i ogrywania się chłopaków w meczach o stawkę, jak również do zagrania z kolegami z pierwszego zespołu. Tu należą się podziękowania dla trenera Jacka Burglina, że udostępniał swoich zawodników, chociaż sam jak wiadomo dysponuje niezbyt szeroką kadrą. W planie na dalszą część sezonu mamy jeszcze do rozegrania mecze towarzyskie, być może uda się pojechać na jakiś turniej, mamy też nadzieję, że odbędzie się turniej o Puchar Pomorza. Naszym celem, jak wielokrotnie podkreślałem przed rozpoczęciem sezonu, są mistrzostwa U18 i U20, ale w sezonie 2019/20 i do nich się będziemy przygotowywać. Zachęcam również wszystkich młodych zawodników urodzonych w roku 1999 i młodszych, którzy czują się dobrze w grze w hali, do przyjścia i spróbowania własnych sił. Kontakt do mnie: 796180677 lub mailowo ugfutsal@onet.pl.

Warto podkreślić, że zawodnikami pierwszej ekipy, którzy najczęściej wspomagali rezerwy w spotkaniach ligowych byli Jakub Domżalski, Kacper Sasiak i Karol Kaczmarek.