CO NOWEGO?

Pokrzyżować plany torunianom

Przed Akademikami najkrótszy wyjazd sezonu. Żeby wyprawa do Torunia okazała się udana, wypadałoby wrócić z niej z punktową zdobyczą. O tą jednak nie będzie łatwo, bo rywal to brązowy medalista poprzedniego sezonu Futsal Ekstraklasy, a w bieżącym też kręci się w okolicach podium.

O tym, co czeka drużynę AZS UG w najbliższą niedzielę spytaliśmy trenera FC Toruń, Łukasza Żebrowskiego.

W czołówce Futsal Ekstraklasy jest aktualnie bardzo ciasno, każda kolejka przynosi przetasowania, a poziom ligi jest bardzo wyrównany – jak w tej sytuacji odnajduje się FC Toruń?

Mamy za sobą bardzo trudny okres, który przypłaciliśmy kilkoma bolesnymi porażkami. Na szczęście dzięki pokaźnej zaliczce z pierwszej rundy nie straciliśmy dystansu do zespołów ze ścisłej czołówki. Teraz postaramy się zbudować optymalną formę na kluczową fazę sezonu.

Wygraliście dwa ostatnie spotkania, czyli można zakładać, że zdążyliście się już otrząsnąć po spotkaniach z Rekordem i Piastem – która z tych porażek mocniej zabolała ?

Pewnie boleśniejsza była domowa porażka z Piastem. Zagraliśmy bardzo słabe zawody.

Zajmujecie trzecią pozycję w tabeli – wzięlibyście taką pozycję na zakończenie rozgrywek w ciemno, czy celujecie wyżej, w historyczny wynik?

Powtórka wyniku z tamtego sezonu w kontekście tak wyrównanej rywalizacji byłaby ogromnym sukcesem. Jednak do końca będziemy walczyć o jak najlepszy wynik.

W jesiennym meczu w Gdańsku padło 10 goli, a Wy zagraliście jedno z najlepszych spotkań w tym sezonie – celem na niedzielę będzie taka sama gra?

Celem na niedzielę będzie zwycięstwo najlepiej w dobrym stylu. Zagraliśmy w Gdańsku dobry mecz , ale  spodziewam się w niedzielę cięższej przeprawy.

W bieżącym sezonie mecze u siebie nie są Waszym wielkim atutem, potrafiliście co prawda pokonać Rekord, ale zdarzyło się też kilka razy pogubić punkty z teoretycznie słabszymi rywalami – z czego to wynika i co trzeba zrobić, żeby to zmienić?

Rzeczywiście w tym sezonie nasze wyniki na własnym parkiecie nie powalają. Do każdego meczu staramy się przygotować optymalnie. Częściej słabsza dyspozycja zdarza nam się niestety u siebie. Napiszę oryginalnie. Myślę ze jedna z przyczyn takiego stanu rzeczy jest to że zawodnik jadąc na wyjazd koncentruje się w stu procentach na meczu zostawiając wszystkie inne sprawy w domu. Odcina się. Ale to tylko jedna z przyczyn.

 

Mecz 20. kolejki Futsal Ekstraklasy: FC Toruń – AZS UG Gdańsk
Niedziela, 10 marca 2019, godzina 17:00, Toruń