CO NOWEGO?

W Szczecinie o coś więcej niż „6 punktów”

Powiedzieć, że sobotni mecz będzie bardzo ważny dla ekip ze Szczecina i Gdańska to jak nic nie powiedzieć. Zarówno Pogoń 04 jak i AZS UG mają w tym sezonie duże problemy z wygrywaniem, więc bezpośredni pojedynek będzie szansą na zwycięstwo i poprawienie morale przed decydującymi rozstrzygnięciami rozgrywek Futsal Ekstraklasy 2018/2019.

W poniedziałkowym meczu Portowcy po raz pierwszy od kilku miesięcy zdobyli komplet punktów, a na ostatnich miejscach tabeli doszło do przetasowania. Akademicy jadą do Szczecina, żeby przywrócić dotychczasowy stan rzeczy. O tym, że gospodarze zrobią wszystko, żeby pokrzyżować gdańszczanom szyki, opowiedział nam drugi trener zespołu, Mateusz Jakubiak.

Opuściliście ostatnie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy – jak ważne było dla Was zwycięstwo z Chojnicami?

– Było to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Potrzebowaliśmy tego jak tlenu, a na dodatek przeskoczyliśmy w tabeli AZS.

Cztery punkty zdobyte w dwóch ostatnich kolejkach oznaczają zwyżkę Waszej formy? Jeśli tak – czym jest ona spowodowana?

– Myślę, że jest to efekt konsekwentnej gry i założeń nakreślanych przez trenera.

Niektórzy twierdzą, że bieżący tydzień jest dla Was najważniejszy w tej rundzie – zgadzacie się z tą opinią?

– Ten tydzień jest jak każdy inny, jednak spotkanie, które przed nami jest niezwykle ważne

Wygrana z Red Devils straci nieco na wartości, jeśli nie pójdziecie za ciosem w meczu z UG – czego można spodziewać się po sobotnim spotkaniu?

– Jest jeszcze wiele spotkań do rozegrania, także każde punkty, te z Chojnicami są bardzo ważne. Mecz z Gdańskiem będzie na pewno meczem walki.

Jesienią w meczu „o sześć punktów” między AZS UG i Pogonią triumfowali gdańszczanie, a na parkiecie było dużo walki i nerwów – jakie wnioski wyciągnęliście z tamtego spotkania?

– Myślę, że to będzie podobne spotkanie. Każda z drużyn będzie chciała ten mecz wygrać. Na pewno nie możemy dać się ponieść emocjom.

 

Mecz 21. kolejki Futsal Ekstraklasy: Pogoń 04 Szczecin – AZS UG Gdańsk
Sobota, 16 marca 2019, godzina 14:00, Szczecin