CO NOWEGO?

Cenne punkty zostały w Szczecinie

Po meczu w Szczecinie sytuacja futsalistów AZS UG jest doprawdy nie do pozazdroszczenia. Akademicy ulegli bezpośredniemu rywalowi w walce o utrzymanie 2:5 i tracą dystans do Portowców. Pogoń 04 natomiast w ostatnich 3 spotkaniach zdobyła 7 punktów.

Swoją przewagę na początku spotkania gospodarze udokumentowali golem w 3 minucie gry. Jacek Burglin najpierw dwukrotnie dobrze interweniował, ale przy precyzyjnym strzale Daniela Maćkiewicza z dystansu był już bezradny. Portowcy wyszli na prowadzenie, a gra się wyrównała. Względny spokój trwał na parkiecie do 14 minuty, kiedy to padły od razu dwie bramki. Najpierw do wyrównania doprowadził najskuteczniejszy zawodnik Akademików w tym sezonie, Tomasz Poźniak, ale radość przyjezdnych trwała jedynie 12 sekund. Strzałem pod poprzeczkę na ponowne prowadzenie wyprowadził szczecinian Mateusz Jakubiak. W końcówce pierwszej połowy obie drużyny miały swoje okazje na zmianę wyniku, ale ostatecznie do szatni na przerwę schodziły przy wyniku 2:1 dla Pogoni.

Po zmianie stron oba zespoły zaczęły grać bardzo otwarty futsal, a akcja przenosiła się spod jednej pod drugą bramkę. Z tej wymiany ciosów górą wyszli miejscowi, którzy po golu Bartosza Przygórzewskiego podwyższyli prowadzenie. Na kwadrans przed zakończeniem meczu AZS zaczął grać z wycofanym bramkarzem.

Po niespełna połowie godziny gry wykorzystali to Portowcy, którzy wyprowadzili skuteczną kontrę, zakończoną strzałem Jakubiaka z najbliższej odległości.  Nadzieje Akademików na korzystny wynik przedłużył 5 minut przed końcem spotkania Piotr Wardowski, ale w jednej z ostatnich akcji meczu kropkę nad „i” postawił dla szczecinian Karol Czyszek, ustalający tym samym wynik końcowy meczu na 5:2.

Zdobyczy punktowej trzeba będzie szukać w spotkaniach z wyżej notowanymi rywalami. W następnej kolejce AZS w Gdańsku podejmie mistrza kraju, Rekord Bielsko-Biała.

Mecz 21. Kolejki Futsal Ekstraklasy: Pogoń 04 Szczecin – AZS UG Gdańsk 5:2 (2:1)

Bramki:

1:0 Daniel Maćkiewicz 2:30

1:1 Tomasz Poźniak 13:15

2:1 Mateusz Jakubiak 13:27

3:1 Bartosz Przygórzewski 24:01

4:1 Mateusz Jakubiak 29:06

4:2 Piotr Wardowski 35:06

5:2 Karol Czyszek 39:08

Składy:

Pogoń ’04 Szczecin: Łukasz Wilczek (1), Roman Kondiukh (3), Maksym Sapon (5), Wojciech Dąbrowski (6), Karol Czyszek (7), Mateusz Jakubiak (9), Konrad Prawucki (10), Bartosz Przygórzewski (11), Daniel Czepielewski (12), Daniel Szklarz (13), Mateusz Gepert (17), Daniel Maćkiewicz (46)

AZS UG Gdańsk: Tomasz Musik (4), Mateusz Osiński (5), Mikołaj Kreft (7), Karol Kaczmarek (8), Mateusz Wesserling (10), Tomasz Poźniak (12), Michał Horbacz (13), Dawid Kawka (14), Piotr Wardowski (17), Jakub Domżalski (20), Jacek Burglin (21), Jakub Chodorowski (27)