CO NOWEGO?

Bij mistrza! Podejmujemy Rekord Bielsko-Biała

Kiedy podejmujesz mistrza kraju, masz szansę sprawdzić, ile brakuje ci do najlepszych. W najbliższą sobotę Akademicy na własnym parkiecie zmierzą się z Rekordem Bielsko-Biała, murowanym kandydatem do obrony mistrzowskiego tytułu. W hali GUMed na pewno nie zabraknie futsalu na wysokim poziomie. 

Rekordziści zmierzają po kolejne mistrzostwo Polski, chociaż w ostatnich tygodniach zdarzało im się niespodziewanie pogubić punkty. O tym, co w słychać Bielsku-Białej odpowiedział nam szkoleniowiec najlepszego zespołu w kraju, Andrzej Szłapa.

Kiedy mistrz Polski przyjeżdża do drużyny walczącej o utrzymanie, faworyt takiego starcia może być tylko jeden. Ciężko jest utrzymać mobilizację przed takim spotkaniem?

– W wielu meczach jesteśmy faworytem, dlatego  przyzwyczailiśmy się do tej roli. Staramy się do każdego meczu podchodzić w pełni profesjonalnie, najbliższy mecz jest najważniejszym. Jestem przekonany, że nie inaczej będzie w Gdańsku.

W ostatnich czterech kolejkach nieoczekiwanie dwukrotnie potraciliście punkty – z czego to wynikało?

Wiele czynników miało wpływ na naszą słabszą dyspozycję. Między innymi osłabienia kadrowe, czy skuteczność. Patrzymy pozytywnie w przyszłość i pracujemy nad tym żeby, takich wpadek już nie było.

Bieżący sezon jest dla Was chyba trudniejszy, niż poprzedni – czy poziom ligi rośnie, czy wynika to z czego innego?

W pierwszej części sezonu celem numer jeden była Liga Mistrzów. Awansowaliśmy do najlepszej szesnastki w Europie. Mieliśmy wiele trudnych meczów, co nie oznaczało, że zaniedbywaliśmy obowiązki ligowe . Do tego dochodziły mecze reprezentacji Polski. To wszystko mocno obciążyło naszych zawodników. Teraz musimy umiejętnie szafować ich siłami, żeby byli w optymalnej formie. Prawdą jest też, że poziom ligi rośnie i mamy coraz trudniejszych rywali. Zdajemy sobie sprawę, że  trudno będzie powtórzyć  zeszły sezon. Dzisiaj jesteśmy liderem i systematycznie powiększamy przewagę nad resztą stawki. Trudno nie być zadowolonym z postawy drużyny.

W poprzednim meczu obu zespołów padło aż 12 goli, czy kibice w Gdańsku mogą spodziewać się równie wielu trafień i strzeleckich fajerwerków? 

Zawsze staramy się grać futsal ofensywny i widowiskowy. Liczę na skuteczność mojego zespołu, jeśli tak będzie, kibice zobaczą wiele bramek.

Czy ktoś w klubie dopuszcza do siebie myśl, że moglibyście nie zdobyć kolejnego mistrzostwa Polski? Czy z tyłu głowy są już myśli o kolejnej edycji Ligi Mistrzów? 

Mając taką przewagę trudno nie myśleć zdobyciu Mistrzostwa Polski, na ten moment jest to cel numer jeden. Wiemy też, że przed nami jeszcze wiele trudnych meczów, do których musimy być przygotowani. Nie da się ukryć, że Liga Mistrzów jest wyzwaniem, nauką i przygodą. Pracujemy nad tym, żeby kolejny raz  zmierzyć się z najlepszymi drużynami w Europie.

 

Mecz 22. kolejki Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Rekord Bielsko-Biała
Sobota, 23 marca 2019, godzina 18:00, Hala GUMed, ul. Dębowa 21