CO NOWEGO?

Festiwal strzelecki w Gdańsku, Rekord potwierdził mistrzowską klasę

Futsal Ekstraklasa to obecnie liga dwóch prędkości – jest mistrz kraju, Rekord Bielsko-Biała i cała reszta stawki. Najlepsza ekipa w Polsce potwierdziła w Gdańsku klasę, pokonując AZS UG 13:3.

Już pierwszą dogodną sytuację w meczu goście zamienili na bramkę.  Gdy chwilę później Michał Marek po raz drugi wpisał się na listę strzelców, Piotr Wardowski zdobył gola kontaktowego, a Rekord w strzelił w kilkadziesiąt sekund kolejne trzy bramki, wiadomo było, że kibice tego wieczoru nudzić się nie będą. Tym bardziej, że o czas poprosił wówczas trener Akademików Jacek Burglin i w 5 minucie gry…wycofał bramkarza. Przy pierwszej okazji Akademicy zmniejszyli stratę i dzięki Dawidowi Kawce było 2:5.

Ale tylko przez pół minuty, bo Paweł Budniak do pustej bramki posłał futsalówkę na 2:6.  W 10 minucie tego szalonego meczu było już 2:8, a w hali GUMed zaczęła szwankować tablica świetlna, więc spotkanie na chwilę przerwano. Gdy zawodnicy wrócili na parkiet, tempo spotkania nieco spadło, a do przerwy padł już tylko jeden gol, dla Rekordu. Bielszczanie wygrali pierwszą połowę spotkania 9:2.

W przerwie naprawiono tablicę wyników. Zaraz po zmianie stron znajdującego się w stuprocentowej sytuacji rywala faulował Mateusz Osiński, za co obejrzał czerwoną kartkę, ale gol dla gości padł dopiero po tym, jak skończyły się dwie minuty gry w osłabieniu gdańszczan. Miejscowi odpowiedzieli trafieniem występującego w tym momencie w roli lotnego bramkarza Mikołaja Krefta.

Po połowie godziny gry hattricka skompletował Michał Marek. Wynik spotkania ustalił dwoma bramkami z bliskiej odległości Wojciech Łasak. Mecz zakończył się rezultatem 13:3 dla mistrzów Polski.

Mecz 22. Kolejki Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Rekord Bielsko-Biała 3:13 (2:9)