CO NOWEGO?

Zwyciężyć w derbach pomorza

Zarówno dla AZS UG jak i dla Red Devils Chojnice sobotnie derby pomorza będą szczególnie ważne, nie tylko ze względu na prestiż i rangę tego spotkania. Oba zespoły od dawna nie zaznały smaku zwycięstwa, więc każdy będzie chciał się przełamać.

Ekipa Czerwonych Diabłów miała w tym sezonie swoje wzloty i upadki. O aktualnej sytuacji w drużynie opowiedział nam szkoleniowiec tego zespołu, Jakub Mączkowski.

Do Gdańska przyjedziecie po serii pięciu porażek – obniżka formy, czy rywale byli wymagający?

– Na pewno nie była to zwyżka formy. Każdy rywal w futsal ekstraklasie,  jest wymagający. Także obie odpowiedzi są prawidłowe.

Wspomniana passa nastąpiła po sensacyjnym zwycięstwie z Gattą 5:0. To był Wasz najlepszy mecz w tym sezonie? W szeregach zespołu nastąpiło potem rozprężenie?

– Myślę, że był to jeden z najlepszych meczy Red Devils w tym sezonie. Na pewno najlepszy wynik.

Po ostatnich, dobrych wynikach Pogoni znowu z niepokojem spoglądacie w kierunku strefy spadkowej ? Mecz z AZS traktujecie jako szansę na przełamanie?

– Niewątpliwie zamierzamy wygrać sobotnie spotkanie, aby ze spokojem przywitać wiosnę. Mamy również świadomość, że zespoły zagrożone spadkiem mają podobne zamiary. Skłamałbym gdybym powiedział, że nie spoglądamy na inne zespoły. Jednak najwięcej uwagi powinniśmy skoncentrować na własnej grze.

Jakie cele przyświecają Red Devils w końcówce sezonu?
– Cel jest niezmienny, utrzymać się w lidze.
Czy fakt, że mecz z AZS to derby pomorza wyzwala w zespole dodatkowe emocje? 
– Derby na całym świecie wzbudzają dodatkowe emocje i dodatkowo motywują zawodników. W tym przypadku nie będzie inaczej.

Mecz 14. (zaległej) kolejki Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Red Devils Chojnice
Sobota, 30 marca 2019 roku, godzina 19:00, Hala AWFiS Gdańsk