CO NOWEGO?

Miłe złego początki – Red Devils górą w derbach

Akademicy spotkanie derbowe rozpoczęli od dwubramkowego prowadzenia, ale ostatecznie musieli uznać wyższość gości z Chojnic i tym samym wydłużyli passę spotkań bez zwycięstwa. To goście po meczu cieszyli się z trzech punktów i przełamania w Futsal Ekstraklasie.

AZS dobrze rozpoczął to spotkanie. Już w 20 sekundzie kapitalną okazję miał Mikołaj Kreft, a następnie przed kolejnymi szansami stawali jego koledzy. Przewaga UG udokumentowana została w 6 minucie gry, kiedy dograną spod linii bocznej piłkę do siatki, mimo asysty dwóch rywali, skierował Tomasz Poźniak. Na 2:0 podwyższył Mikołaj Kreft, który wyłuskał piłkę w środku pola, pognał na bramkę Czerwonych Diabłów i w sytuacji sam na sam pokonał Sebastiana Kartuszyńskiego. Miejscowi prowadzili grę i szanowali piłkę, a wszystko zgodnie z planem układało się przez pierwszy kwadrans meczu. Wówczas, po rzucie wolnym wykonywanym przez Kolesnika, piłkę do siatki z najbliższej odległości wepchnął Burdiuh. Końcówka pierwszej połowy upłynęła pod znakiem obustronnej walki i nerwów oraz kłótni gości z sędziami. Do zmiany rezultatu przed przerwą jednak nie doszło.

Po zmianie stron zespołowi z Chojnic wystarczyło 11 sekund, żeby doprowadzić do wyrównania, a kolejny raz na listę strzelców wpisał się Bordiuh, a goście w ciągu minuty mieli kolejne dwie świetne sytuacje. Akademicy dopiero po chwili zdołali się otrząsnąć i spotkanie rozpoczęło się od początku.

Po połowie godziny gry zabójczą kontrę wyprowadzili jednak goście, a gola, mimo początkowo udanej interwencji Jacka Burglina, zdobył Appleton.

UG musiało zaryzykować, wycofując bramkarza. Rozpoczęło się oblężenie bramki przyjezdnych, ale 7 minut, rozpaczliwej chwilami, obrony chojniczan przyniosło ostatecznie skutek w postaci pierwszego od 6 kolejek ligowych kompletu punktów.

Mecz 14. Kolejki Futsal Ekstraklasy (zaległy):  AZS UG Gdańsk – Red Devils Chojnice 2:3 (2:1)

1:0 Tomasz Poźniak 5:29

2:0 Mikołaj Kreft 7:15

2:1 Andrii Burdiuh 15: 12

2:2 Andrii Budiuh 20:11

2:3 Appleton 31:43

Składy:

AZS UG Gdańsk: Tomasz Musik (4), Mikołaj Kreft (7), Karol Kaczmarek (8), Michał Olszewski (9), Mateusz Wesserling (10), Tomasz Poźniak (12), Michał Horbacz (13), Dawid Kawka (14), Piotr Wardowski (17), Jakub Domżalski (20), Jacek Burglin (21), Jakub Chodorowski (27), Kacper Sasiak (31)

Red Devils Chojnice: Łukasz Sobański (3), Andrii Burdiuh (4), Przemysław Laskowski (6), Jakub Kąkol (10), Damian Mazurkiewicz (11), Michał Werner (12), Jakub Mączkowski (13), Vitaliy Kolesnik (15), Bernardo Ludovice Appleton Figueira Cruz (16), Kacper Ginter (17), Dominik Laskowski (23), Patryk Kubiszewski (27), Sebastian Kartuszyński (83)