CO NOWEGO?

Z Clearexem na zakończenie sezonu zasadniczego

W sobotę o godzinie 18 rozegrane zostanie, jednocześnie, 6 spotkań kończących fazę zasadniczą rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Po tych meczach drużyny zostaną podzielone na dwie grupy i będą walczyły odpowiednio: o medale i utrzymanie. Na zakończenie pierwszego etapy sezonu 2018/2019 AZS UG zmierzy się z Clearexem Chorzów.

Zespół ze Śląska to wciąż najbardziej utytułowana drużyna w historii rozgrywek krajowej elity, a w tym sezonie jest na dobrej drodze, żeby powiększyć swój medalowy dorobek. Między innymi o tym w przedmeczowym wywiadzie poinformował nas prezes Clearexu, Andrzej Leszczyński.

Przed ostatnią kolejką sezonu zasadniczego zajmujecie trzecią pozycję w tabeli – to dobra sytuacja wyjściowa, żeby powalczyć o srebro na koniec sezonu? To Wasz cel?

– Celem, założonym w klubie prze sezonem, było zdobycie medalu, czyli poprawienie wyniku z poprzednich rozgrywek. Czy trzecia pozycja jest dobrym punktem wyjścia, żeby powalczyć o miejsce na podium? Oczywiście tak, pod  warunkiem wygrywania kolejnych spotkań.

Wyniki sobotniej kolejki wpłynął na rozstawienie i terminarz spotkań w grupie mistrzowskiej – sprawdzaliście już możliwe warianty: kto, z kim, kiedy?

– Nie sprawdzamy, nie kalkulujemy, nie patrzymy do terminarza. Do każdego meczu – ligowego, czy pucharowego – zespół przystępuje z jasno określonym zadaniem – walki o wygraną. I to w możliwie najwyższych rozmiarach.

W niedzielę zdobyliście bardzo cenny komplet punktów w meczu z FC Toruń. Generalnie wygraliście sześć z ostatnich ośmiu spotkań, pokonaliście między innymi Rekord – jesteście zadowoleni ze swojej formy w kluczowych momentach sezonu?

Kluczowe momenty sezonu są dopiero przed nami. Ze zwycięstw cieszymy się zawsze, pokonanie aktualnego mistrza Polski jest bezsprzecznie cenne od strony psychologicznej, prestiżowej. Natomiast  daje trzy punkty, jak każda inna wygrana. O zadowoleniu będzie można – ewentualnie – mówić po sezonie. Analizujemy wszystkie nasze mecze, staramy się wyciągać wnioski z tych przegranych, czasem – na własne życzenie.

Zmierzycie się na wyjeździe z AZS UG, który jest w trudnej sytuacji, ale z którym na własnym parkiecie zremisowaliście w dramatycznych okolicznościach. Jakie wnioski wyciągniecie z tamtego spotkania?

Nigdy nie było, nie ma i nie będzie  w naszym klubie i drużynie dzielenia rywali na „łatwych” i „trudnych”, ponieważ taka klasyfikacja się nie sprawdza. CLEAREX gra w futsalowej elicie 20 lat i wiemy, nie ma łatwych przeciwników. Przekonaliśmy się o tym wielokrotnie.  Wniosek z naszego pierwszego jest prosty: trzeba walczyć przez 40 minut na pełnych obrotach,  nie pozwalać sobie na przestoje i momenty dekoncentracji.

Do Gdańska jedziecie pewni swego? AZS od dawna nie zaznał smaku zwycięstwa.

Fakt, że AZS notuje słabsze wyniki niczego nie zmienia w  naszych przygotowań, ani podejścia do sobotniego spotkania. Pojedziemy zmobilizowani, z nastawieniem zdobycia trzech punktów, ale też ze świadomością,  że czeka nas trudny mecz z przeciwnikiem bardzo potrzebującym punktów.

Mecz 15. kolejki (zaległej) Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Clearex Chorzów
Sobota, 6 kwietnia 2019, godzina 18:00, Hala AWFiS