CO NOWEGO?

Clearex lepszy na zakończenie sezonu zasadniczego

Naprawdę trudne warunki w meczu kończącym fazę zasadniczą Futsal Ekstraklasy postawili futsalistom Clearexu Chorzów Akademicy z AZS UG. Gdańszczanie ostatecznie ulegli jednak utytułowanemu rywalowi 2:4.

Spotkanie rozpoczęło się od huraganowych ataków Clearexu, chociaż to Akademicy wykreowali sobie pierwszą, wyśmienitą okazję w meczu, kiedy po wyjściu z kontrą w sytuacji sam na sam Dawid Kawka miękką podcinką trafił w słupek.

Kiedy w czwartej minucie z dystansu uderzał Sebastian Leszczak, piłka również odbiła się od słupka, z tą różnicą, że potem wpadła do siatki. 0:1. Kiedy dobiegała końca 10 minuta gry, prowadzenie gości podwyższył Mariusz Seget, który zdołał zdobyć gola w pozycji …leżącej.  AZS takiego szczęścia nie miał, a gdy już kreował sobie okazje strzeleckie, świetnie w bramce spisywał się Rafał Krzyśka. Chorzowianie, mając korzystny rezultat, nie forsowali specjalnie tempa. Zemściło się to na nich w 18 minucie meczu, kiedy popełnili szóste przewinienie, a gola kontaktowego z przedłużonego rzutu karnego zdobył Piotr Wardowski.

Po przerwie Akademicy rozpoczęli z dużym animuszem, ale ich zapał ostudził nieco precyzyjny strzał z rzutu wolnego Macieja Mizgajskiego, który wyprowadził chorzowian na ponowne, dwubramkowe prowadzenie. Przez kolejne kilkanaście minut rezultat się nie zmieniał, gra była wyrównana, a obie drużyny miały swoje szanse. Dopiero kapitalne uderzenie z woleja Mikołaja Zastawnika zmieniło ten stan rzeczy. Na ostatnie fragmenty spotkania gdańszczanie wycofali bramkarza, a dwie minuty przed końcem meczu do siatki trafił Mateusz Wesserling, który uderzył z dystansu, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od Mikołaja Zastawnika i kompletnie zaskoczyła Rafała Krzyśkę. Jak się później okazało, Wesserling ustalił tym samym końcowy wynik rywalizacji na 2:4.

 

Mecz 15. (zaległej) kolejki Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Clearex Chorzów 2:4 (1:2)

Bramki:

0:1 Sebastian Leszczak 3:44

0:2 Mariusz Seget 9:33

1:2 Piotr Wardowski 17:31

1:3 Maciej Mizgajski 22:50

1:4 Mikołaj Zastawnik 35:26

2:4 Mateusz Wesserling 37:51

 

Składy drużyn

AZS UG Gdańsk: Tomasz Musik (4), Mateusz Osiński (5), Mikołaj Kreft (7), Karol Kaczmarek (8), Mateusz Wesserling (10), Michał Horbacz (13), Dawid Kawka (14), Piotr Wardowski (17), Jakub Domżalski (20), Jacek Burglin (21), Jakub Chodorowski (27), Kacper Sasiak (31)

Clearex Chorzów: Tomasz Golly (4), Mikołaj Zastawnik (6), Mariusz Seget (7), Krzysztof Salisz (9), Maciej Mizgajski (10), Szymon Łuszek (11), Robert Switoń (17), Adam Wędzony (19), Sebastian Leszczak (21), Rafał Krzyśka (23), Vadym Ivanov (24), Patryk Puzio (25)