CO NOWEGO?

Nadzieja umiera ostatnia – Akademicy stają do walki o utrzymanie

5 spotkań i 15 punktów do zdobycia. W sporcie wszystko jest możliwe i chociaż pozycja wyjściowa Akademików przed rozpoczęciem zmagań w grupie spadkowej Futsal Ekstraklasy jest bardzo trudna, trener Jacek Burglin i jego podopieczni zapowiadają walkę do samego końca.

Dopóki piłka jest w grze, wszystko jest możliwe – mówi stare, futbolowe porzekadło. Do rywalizacji w finałowej fazie rozgrywek Futsal Ekstraklasy drużyna AZS UG startuje z ostatniego miejsca w tabeli, a do 11. miejsca, oznaczającego grę w barażach, tracą siedem oczek. Z drugiej strony wydaje się, że gdańszczanie wykorzystali już limit pecha i to z nawiązką, a gra w wielu ostatnich spotkaniach była znacznie lepsza niż osiągane rezultaty. Jedno zwycięstwo może dać zespołowi impuls do walki.

Dlatego niezmiernie istotny będzie pierwszy mecz w dolnej połówce tabeli, przeciwko Red Dragons Pniewy. Drużyna z województwa wielkopolskiego z jednej strony z pewnością jest rozczarowana brakiem miejsca w czołowej szóstce Futsal Ekstraklasy, z drugiej natomiast – ma aż sześć punktów przewagi nad resztą stawki i nie walczy już praktycznie o nic.

Akademicy jadą do Pniew po zwycięstwo, chcą także udowodnić, że gra w krajowej elicie im się należy. Jacek Burglin zapowiada, że przed nim i jego podopiecznymi jeszcze 200 minut na pakiecie, podczas których mogą wywalczyć sobie ligowy byt. Nadzieja umiera ostatnia  -warto ją przedłużyć w sobotnim spotkaniu.

Mecz 23. kolejki Futsal Ekstraklasy: Red Dragons Pniewy – AZS UG Gdańsk
Sobota, 20 kwietnia 2019, godzina 16:00, Pniewy

 

Terminarz AZS UG do zakończenia sezonu 2018/2019

kolejka 23: Red Dragons Pniewy wyjazd

kolejka 24: Red Devils Chojnice wyjazd

kolejka 25: Pogoń 04 Szczecin dom

kolejka 26: AZS UŚ Katowice wyjazd

kolejka 27: MOKS Słoneczny Stok Białystok dom