CO NOWEGO?

Czerwone Smoki lepsze w Pniewach

Rundę finałową rozgrywek Futsal Ekstraklasy Akademicy rozpoczęli od wyjazdowej porażki z najwyżej sklasyfikowaną drużyną dolnej połówki tabeli, zespołem Red Dragons Pniewy. Po wyrównanym meczu gospodarze wygrali 3:1. AZS UG wciąż zachowuje szansę na utrzymanie się w krajowej elicie.

Gdańszczanie zapowiadali walkę o zwycięstwo i wyszli na parkiet bardzo zmotywowani, niestety, już po pierwszej akcji spotkania, błędzie w rozegraniu piłki i strzale Mateusza Kosteckiego Kacper Sasiak zmuszony był wyciągać futsalówkę z siatki.

Nie mający nic do stracenia Akademicy nie załamali się jednak i mimo niekorzystnego otwarcia toczyli z gospodarzami wyrównaną, otwartą grę. To poskutkowało w 13 minucie meczu, kiedy to AZS wysokim pressingiem zmusił rywali do błędu, a okazję na gola zamienił Jakub Domżalski. Jak się później okazało, ustalił tym samym wynik pierwszej połowy spotkania na 1:1.

Obie drużyny miały potem swoje szanse na zdobycie bramki, ale po połowie godziny gry rezultat wciąż się nie zmieniał. Wówczas to dał o sobie znać Adrian Skrzypek. Najpierw po dwójkowej akcji z kolegą z drużyny sprytnie uderzył z linii pola karnego, wyprowadzając miejscowych na ponowne prowadzenie. Dwie minuty przed końcem spotkania natomiast posłał piłkę do pustej bramki Akademików, którzy musieli zaryzykować i grali z wycofanym golkiperem.

Arian Skrzypek tym samym został bohaterem spotkania, a gospodarze sięgnęli po komplet punktów, znacznie przybliżający ich do utrzymania 7 lokaty w końcowej klasyfikacji rozgrywek. Futsaliści AZS UG natomiast wciąż mają jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie się w Futsal Ekstraklasie, chociaż margines błędu sukcesywnie się zmniejsza.

 

  1. kolejka Futsal Ekstraklasy: Red Dragons Pniewy – AZS UG Gdańsk 3:1 (1:1)

Bramki:

1:0 Mateusz Kostecki 0:31

1:1 Jakub Domżalski 12:02

2:1 Adrian Skrzypek 30:09

3:1 Adrian Skrzypek 38:00

Składy:

Red Dragons Pniewy: Kubiak Dawid (2), Adam Wachoński (7), Mateusz Kostecki (8), Adrian Skrzypek (11), Dominik Solecki (12), Patryk Hoły (13), Gracjan Miałkas (17), Jakub Budych (22), Piotr Błaszyk (23), Rafał Roj (64), Roman Vakhula (77)

AZS UG Gdańsk: Tomasz Musik (4), Mateusz Osiński (5), Mikołaj Kreft (7), Mateusz Wesserling (10), Tomasz Poźniak (12), Michał Horbacz (13), Dawid Kawka (14), Piotr Wardowski (17), Jakub Domżalski (20), Jacek Burglin (21), Kacper Sasiak (31)