CO NOWEGO?

Coś więcej niż Derby Pomorza

Po tygodniu przerwy w rozgrywkach Ekstraklasy i emocjach związanych z meczami reprezentacji z Brazylią wracamy na ligowe parkiety. W najbliższą sobotę w Chojnicach AZS UG zmierzy się z ekipą Red Devils o miano najlepszej drużyny na Pomorzu. Ale nie tylko – Akademicy powalczą też o przedłużenie szans na pozostanie w krajowej elicie.

Oba starcia gdańszczan z Czerwonymi Diabłami w tym sezonie były niezwykle zacięte i emocjonujące. Już w trzeciej kolejce na parkiecie beniaminka Futsal Ekstraklasy padł wysoki remis 5:5, a po spotkaniu Akademicy żałowali kompletu punktów, który wymknął im się rąk. Ciekawy mecz miał miejsce także w Gdańsku, bo gospodarze rozpoczęli je od prowadzenia 2:0. Niestety, przyjezdni najpierw wyrównali, a następnie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść, a wygrana 3:2 dała im jakże cenne trzy punkty. Oba spotkania były jednak „na styku”, co zwiastuje także ogromne emocje w najbliższą sobotę.

Co istotne, Red Devils mają już zapewnione utrzymanie w Ekstraklasie, podczas gdy AZS UG wciąż ma jeszcze o co walczyć. Tym bardziej, że w meczu rozegranym awansem rywalizująca z gdańszczanami o miejsce w barażach Pogoń Szczecin uległa na wyjeździe MOKSowi Białystok 4:6. W przypadku zwycięstwa Akademicy zgarnęliby więc potrójną pulę: przełamaliby się, skrócili dystans do uciekających Portowców, oraz sięgnęli po tytuł najlepszej na chwilę obecną drużyny na Pomorzu. Jednym słowem – jest o co walczyć. Do boju!

 

Mecz. 24 kolejki Futsal Ekstraklasy (grupa spadkowa): Red Devils Chojnice – AZS UG Gdańsk
Sobota, 4 maja 2019, godzina 18:00, Chojnice