CO NOWEGO?

Akademicy bez punktów w Chojnicach

Czerwone Diabły górą w derbach Pomorza. Red Devils pokonali w Chojnicach ekipę AZS UG Gdańsk 6:2.  Ta porażka sprawiła, że szanse na pozostanie Akademików w Futsal Ekstraklasie są już głównie matematyczne.

Przeliczył się ten, że uważał, że chojniczanie do tego prestiżowego spotkania przystąpią niezmotywowani, zadowoleni pewnym już utrzymaniem w @Futsal Ekstraklasie. Już w 80 sekundzie spotkania piłkę do bramki gdańszczan skierował wolejem Przemysław Laskowski. W 5 minucie gry na 2:0 podwyższył Dominik Laskowski, co w znacznym stopniu ustawiło całe spotkanie.

Po takim początku tempo gry nieco spadło, a kolejny gol padł dopiero w 12 minucie meczu. Najpierw w słupek z dystansu trafił Wesserling, potem dobitkę Domżalskiego odbił bramkarz, a następnie piłkę do własnej bramki skierował Przemysław Laskowski. Kto spodziewał się jednak zmasowanego ataku przyjezdnych oraz trafień wyrównujących stan meczu, rozczarował się po kwadransie gry. Dzięki bramce Burdiuha Red Devils ponownie odskoczyli na dwa gole, a w końcówce pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się jeszcze Dominik Laskowski, ustalając wynik do przerwy na 4:1 dla gospodarzy.

Nadzieje na korzystny rezultat dla AZS przedłużył 3 minuty po wznowieniu gry gol Michała Horbacza, który wykorzystał podanie Dawida Kawki i trafił z ostrego kąta. Szans na punkty pozbawił gdańszczan w 35 minucie Appleton, a w samej końcówce grających z wycofanym bramkarzem Akademików ukarał za niewykorzystaną „setkę” golkiper Red Devils, Sebastian Kartuszyński, celnie kopiąc przez całe boisko do niestrzeżonej siatki.

Sytuacja w tabeli uniwersyteckiej drużyny jest fatalna. Gdańszczanie mogą liczyć już tylko na cud, którego scenariusz na trzy kolejki przed końcem sezonu jest taki: komplet zwycięstw AZS UG oraz trzy porażki Pogoni Szczecin. Dopóki piłka w grze…

Mecz 24. Kolejki Futsal Ekstraklasy (grupa spadkowa): Red Devils Chojnice – AZS UG Gdańsk 6:2 (4:1)

1:0 Przemysław Laskowski 1:12

2:0 Dominik Laskowski 4:09

2:1 Przemysław Laskowski 11:14

3:1 Andrii Burdiuh 15:46

4:1 Dominik Laskowski 18:36

4:2 Michał Horbacz 23:22

5:2 Appleton Cruz 34:18

6:2 Sebastian Kartuszyński 37:19

Składy:

Red Devils Chojnice: Łukasz Sobański (3), Andrii Burdiuh (4), Przemysław Laskowski (6), Jakub Kąkol (10), Damian Mazurkiewicz (11), Michał Werner (12), Jakub Mączkowski (13), Vitaliy Kolesnik (15), Bernardo Ludovice Appleton Figueira Cruz (16), Kacper Ginter (17), Dominik Laskowski (23), Sebastian Kartuszyński (83), Sylwester Bielicki (88)

AZS UG Gdańsk: Tomasz Musik (4), Mikołaj Kreft (7), Mateusz Wesserling (10), Tomasz Poźniak (12), Michał Horbacz (13), Dawid Kawka (14), Piotr Wardowski (17), Jakub Domżalski (20), Jacek Burglin (21), Kacper Sasiak (31)