CO NOWEGO?

Akademickie derby Futsal Ekstraklasy? Zagrać tak, jak w sezonie 2016/2017!

Rywalizacja dwóch Akademickich drużyn występujących w Futsal Ekstraklasie na przestrzeni lat rysowała się niesłychanie interesująco. Kiedy zespół Uniwersytetu Gdańskiego awansował do krajowej elity, ekipa Uniwersytetu Śląskiego Katowice była już w niej zadomowiona. Co prawda to właśnie bardziej doświadczony AZS UŚ na przestrzeni kilku już sezonów wychodzi z tej konfrontacji korzystniej, ale gdańszczanie też mieli swoje dobre momenty. Natomiast praktycznie zawsze były to spotkania arcyciekawe!

Wystarczy zaznaczyć, że większość rozegranych przez obie akademickie drużyny meczów kończyło się remisem bądź jedno, góra dwubramkowym zwycięstwem jednej z nich! Spotkań jednostronnych praktycznie nie było. Bilans ogólny mógłby być dla gdańszczan  korzystniejszy, ale AZS UŚ kilkakrotnie rozstrzygał losy zmagań na własną korzyść w ostatnich minutach gry. Czy w Gdańsku wyciągnęli z tych lekcji wnioski, przekonamy się w najbliższą niedzielę.

Gdańszczanie nie mają już marginesu błędu w walce o pozostanie w Futsal Ekstraklasie i spotkanie w Katowicach po prostu muszą wygrać, a przy okazji liczyć na potknięcie Pogoni Szczecin w meczu z Red Dragons Pniewy. Akademicy nie zamierzają się oglądać na rywali i chcą zagrać tak, jak przed dwoma sezonami, gdy w bardzo ważnym, wyjazdowym meczu wygrali w akademickich derbach Futsal Ekstraklasy 3:1. Bramkę dającą prowadzenie strzelił wówczas dla naszej drużyny Michał Horbacz, a na listę strzelców wpisali się również Wojciech Pawicki i Tomasz Kriezel.

Sezon 2016/2017

AZS UŚ Katowice – AZS UG Gdańsk 1:3
Jędrzej Jasiński 3 – Wojciech Pawicki 29, Michał Horbacz 33, Tomasz Kriezel 39

Żeby liczyć się jeszcze w walce o baraże, należy więc powtórzyć wyczyn sprzed dwóch sezonów i wygrać w Katowicach. Kto oglądał ostatnie spotkania pomiędzy tymi drużynami nie ma wątpliwości, że gdańszczanie posiadają wystarczające umiejętności, żeby tego dokonać. Wszystko natomiast, jak zwykle, zweryfikuje parkiet.

Mecz 26. Kolejki Futsal Ekstraklasy: AZS UŚ Katowice – AZS UG Gdańsk
Niedziela, 19 maj 2019, godzina 19:00, Katowice