CO NOWEGO?

Pożegnać się z klasą

Spotkaniem z MOKS Słoneczny Stok Białystok gdańscy Akademicy pożegnają się, przynajmniej na jeden sezon, z rozgrywkami Futsal Ekstraklasy. Od momentu, kiedy AZS UG po raz pierwszy zawitał w najwyższej klasie rozgrywkowej, to drugi przypadek, kiedy trzeba będzie zrobić krok w tył. Poprzednio już po roku, w wielkim stylu, udało się powrócić na szczyt. Póki co, z elitą trzeba pożegnać się z klasą. 

Drużyna ze stolicy Podlasia to zeszłoroczny beniaminek. Niewiele brakowało, żeby to spotkanie było meczem o ogromną stawkę, ale gol stracony w ostatniej sekundzie akademickich derbów Futsal Ekstraklasy sprawił, że AZS UG w tabeli Pogoni ’04 Szczecin przeskoczyć już nie zdoła. Można jednak zrównać się z Portowcami ilością punktów i rozgrywki zakończyć z podniesioną głową. Taki właśnie plan mają Jacek Burglin i jego podopieczni.

Gdańszczanie chcieli też pożegnać się ze swoimi kibicami, którzy pomagali im dopingiem w tym niełatwym sezonie. Sympatykom Akademików nie dane było w minionych rozgrywkach zbyt często cieszyć się z kompletu punktów, a o zwycięstwa na pewno znacznie łatwiej będzie w I lidze. Niemniej jednak, wszyscy w Trójmieście chcą poczuć smak wygranej w Ekstraklasie. Futsaliści zrobią wszystko, żeby się udało.

Mecz 27. kolejki Futsal Ekstraklasy (grupa spadkowa): AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok
Sobota, 25 maja 2019, godzina 18:00, Hala AWFiS, ul. Górskiego 1