CO NOWEGO?

Tylko do przerwy jak ekstraklasowa drużyna

AZS UG nie zdołał zwycięstwem pożegnać się z Futsal Ekstraklasą. Akademicy w spotkaniu ostatniej kolejki rozgrywek 2018/2019 pokazali swoje dwa oblicza. Przed przerwą prezentowali się jak zespół, który zasługuje na miejsce w krajowej elicie, ale po zmianie stron byli już na powrót tą ekipą, która przyszłe rozgrywki spędzi na pierwszoligowych parkietach. Mecz zakończył się rezultatem 3:5.

Wynik spotkania otworzył w 12 minucie gry Michał Horbacz, który kapitalny strzałem z woleja po rzucie rożnym dał prowadzenie Akademikom. Nominacja do bramki kolejki gwarantowana. Gdańszczanie pokazali skuteczność jeszcze w końcówce pierwszej połowy, czego efektem dwa trafienia: najpierw do bramki grających z wycofanym golkiperem gości trafił Dawid Kawka, a w końcówce na listę strzelców wpisał się Mateusz Wesserling, również kierując futsalówkę do pustej siatki. Zespoły do szatni na przerwę udawały się przy rezultacie 3:0.

Niestety po zmianie stron AZS UG, po raz kolejny w tym sezonie, nie potrafił utrzymać prowadzenia. Drużyna z Białegostoku w ciągu 10 minut zdobyła pięć goli, nie tracąc przy tym żadnego, a następnie kontrolowała przebieg gry. W końcówce spotkania wynik 3:5 nie uległ już zmianie, a MOKS zainkasował komplet punktów, który ostatecznie dał mu 10 lokatę w końcowej tabeli Futsal Ekstraklasy.

W ciągu najbliższych dni powinna wyjaśnić się przyszłość drużyny Uniwersytetu Gdańskiego. W jakim składzie Akademicy powalczą o powrót do krajowej elity w przyszłym sezonie? Ta oraz inne kluczowe kwestie powinny zostać wyjaśnione wkrótce.

Mecz 27. kolejki Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok 3:5 (3:0)