Akademicy zatrzymani w Bojanie

Nie udało się Akademikom przedłużyć świetnej passy spotkań bez porażki. W spotkaniu derbowym od AZS UG lepsza okazała się ekipa LZS Dragon Bojano. Tym samym pierwszą rundę rozgrywek gdańszczanie kończą na drugim miejscu w tabeli grupy północnej I ligi.

Spotkanie derbowe zaczęło się od dość zdecydowanych ataków gospodarzy. I to oni jako pierwsi, w 6 minucie gry, wyszli na prowadzenie po tym, jak zawodnik LZS Filip Kreft opanował długą piłkę mijającą linię obrony gdańszczan i posłał ją do siatki obok interweniującego Kacpra Sasiaka.

Ceną agresywnej postawy w defensywie gospodarzy był szybko zebrany komplet przewinień, a w konsekwencji, podyktowany rzut karny przedłużony, który pewnym, mocnym strzałem wykorzystał Jakub Domżalski, doprowadzając do wyrównania.

Niestety, po raz kolejny dał o sobie znać Filip Kreft, który wykończył szybką kontrę zespołu Dragona, wyprowadzając go po raz drugi tego dnia na prowadzenie. Gra z kontry okazała się skuteczna także po kwadransie gry, kiedy gospodarze po raz kolejny zdołali dwoma podaniami przedostać się pod bramkę AZS i podwyższyć przewagę na 3:1.

Kilkadziesiąt sekund później po raz drugi z rzutu karnego przedłużonego uderzał Domżalski, ale tym razem bramkarz gospodarzy popisał się udaną interwencją. I mimo ciekawych akcji z obu stron, w pierwszej połowie rezultat nie uległ już zmianie.

Także po zmianie strony bramki przez długi czas nie padały. Dopiero w 27 minucie gry sędzia podyktował rzut karny dla Dragona Bojano. Okazję na bramkę zamienił Kacper Ickiewicz, a kiedy po połowie godziny gry trafił też Karim Madani, sytuacja Akademików stała się już bardzo trudna.

AZS odpowiedział błyskawicznie, drugą tego wieczoru bramką Jakuba Domżalskiego na 5:2, a 8 minut przed końcem spotkania gdańszczanie zdecydowali się na wariant gry z wycofanym bramkarzem.

W 35 minucie Mateusz Cyman wykorzystał kapitalne podanie Karola Majchrzaka, przedłużając nadzieję Akademików na dobry wynik. Niestety, przedłużony rzut karny w 38 minucie gry na gola zamienił Adrian Formela, a prowadzenie na 7:3, w ten sam sposób, podwyższył Filip Kreft, kompletując tym samym hattricka. Wynik na 7:4 ustalił kilka sekund przed zakończeniem spotkania Piotr Wardowski.

Runda rewanżowa rozgrywek I ligi  rozpocznie się jeszcze w tym roku – w następny weekend Akademicy podejmą na własnym parkiecie zespół z Kamienicy Królewskiej.

13.kolejka I ligi futsalu, grupa północna, LZS Dragon Bojano – AZS UG Gdańsk 7:4 (3:1)