CO NOWEGO?

Operacja Statscore Futsal Ekstraklasa rozpoczęta!

W poniedziałek, 2 sierpnia oficjalnie do drużynowych treningów powrócili futsaliści AZS UG Gdańsk. Tym samym rozpoczęli operację „Statscore Futsal Ekstraklasa”, ponieważ Akademicy po dwóch sezonach przerwy powracają na najwyższy szczebel rozgrywek krajowych.

Gdańszczanie w krajowej elicie zadebiutowali w sezonie 2012/2013, a w kolejnych rozgrywkach osiągnęli najwyższe dotychczas, 7. miejsce w klasyfikacji końcowej Ekstraklasy. W kadrze pierwszego zespołu Akademików z tamtych czasów ostał się jedynie Wojciech Pawicki, aktualnie pełniący rolę szkoleniowca AZS UG. Trener uczelnianej drużyny przedstawił plan przygotowań drużyny do nadchodzącego sezonu w krajowej elicie.

– Praktycznie co tydzień gramy sparing z wartościowymi przeciwnikami, to powinno pozwolić nam dobrze przygotować się do rozgrywek. Wybieramy się także na taki trójmecz i mini zgrupowanie do Zgierza w połowie sierpnia, fajnie, że udało się to zorganizować. Kończymy jeszcze ostatnie szlify, jeśli chodzi o treningi w terenie i przygotowanie sprawnościowe, teraz skupimy się głównie na treningach w hali, aspekty taktyczne, stałe fragmenty gry i inne elementy – mówi 38-letni trener Akademików.

Funkcję kapitana AZS UG w najbliższym sezonie pełnił będzie Mikołaj Kreft. 26-latek ma już za sobą grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, a udane występy sprawiły, że selekcjoner reprezentacji Polski postanowił go nawet sprawdzić w drużynie narodoweji. Futsalista cieszy się z powrotu gdańszczan do Statscore Futsal Ekstraklasy po dwuletniej przerwie.

– W każdym meczu będziemy walczyć do ostatniej minuty o trzy punkty. Wiadomo, że chcemy się w tej lidze utrzymać. W każdym spotkaniu będziemy starali się realizować to, co nakreśli nam trener. W pierwszych kolejkach zmierzymy się z drużynami, które w poprzednim sezonie zajęły miejsca w przedziale 6-10, więc ważny będzie początek, żeby dobrze wystartować – zaznacza Mikołaj Kreft.

 

W ekipie AZS UG nie brakuje zawodników, którzy mają już doświadczenie w grze na najwyższym szczeblu rozgrywek, ale są też gracze, których w tym sezonie czeka debiut w Statscore Futsal Ekstraklasie. W tym gronie znajduje się między innymi Kewin Sidor.

– Chciałbym spędzić na parkiecie jak największą ilość minut i powalczyć o grę w tej pierwszej ósemce.  Sądzę, że jestem gotowy, podobnie jak cały zespół jest gotowy. Musimy do tego podejść pozytywnie, a na każdy mecz wyjść z nastawieniem, że zdobędziemy trzy punkty – zauważa zawodnik, który pierwsze kroki piłkarskie stawiał w Lechii Gdańsk.

 

Akademicy rozgrywki rozpoczną podejmując na włąsnym parkiecie Red Devils Chojnice 11 lub 12 września, tydzień później zmierzą się na wyjeździe z AZS UW Wilanów. Pierwszą rundę zmagań zakończą się w pierwszej połowie grudnia meczem w Toruniu.

Leave a Reply