CO NOWEGO?

Starzy znajomi – We-Met rywalem AZS UG w 1/16 Pucharu Polski

Rozgrywki Halowego Pucharu Polski nabierają rozpędu, a emocje oraz poziom spotkań powinny rosnąć z każdą kolejną rundą. W 1/16 tych rozgrywek gdańscy Akademicy już w najbliższą niedzielę zmierzą się z We-Metem Kamienica Królewska. Podopieczni Wojciecha Pawickiego powalczą o zwycięstwo, które nie tylko dałoby awans do najlepszej „szesnastki” Pucharu, ale i podniosło morale przed niezwykle ważnym początkiem rundy rewanżowej w STATSCORE Futsal Ekstraklasie.

Obie drużyny rywalizowały w poprzednim sezonie na parkietach grupy północnej I ligi. Spotkania w Sierakowicach, gdzie na co dzień występują gospodarze niedzielnego meczu, i Gdańsku były niezwykle zacięte, co zwiastuje ciekawą konfrontację w rozgrywkach pucharowych.

We-Met znajduje się aktualnie na pozycji wicelidera rozgrywek grupy północnej I ligi, a do meczu z AZS UG przystąpi „z marszu”, ponieważ w 2022 roku drużyna ta, we wszystkich rozgrywkach, rozegrała już 4 mecze o stawkę. O sytuacji w obozie naszego pucharowego rywala opowiedział nam trener tej ekipy, Piotr Górniewicz.

O co We-Met walczy w tym sezonie? Jak podchodzicie do rozgrywek Pucharu Polski?

– Jeżeli chodzi o rozgrywki PP to chcielibyśmy zajść jak najdalej. Ponadto jest to okazja do pokazania się w warunkach oficjalnego meczu wszystkim zawodnikom z szerokiej kadry w większym wymiarze czasowym.

Do meczu Pucharowego z AZS UG przystąpicie z marszu, mając za sobą trzy kolejki ligowe rozegrane w 2022 roku oraz mecz Pucharu Polski – czy to może mieć znaczenie w starciu z Akademikami?

– Z marszu to przystąpiliśmy do meczu w 1/32 z Dynamikiem, bo był to nasz pierwszy mecz po nowym roku, natomiast mecz z UG będzie już naszym piątym oficjalnym meczem w 2022r., myślę, że to atut, bo jesteśmy w rytmie meczowym.

W przerwie między rundami dołączyli do Waszej drużyny dwaj zawodnicy…AZS UG: Szymon Wroński i Adrian Formela. Jaką rolę przeznaczono dla nich w drużynie i jakie to może mieć znaczenie w kontekście meczu pucharowego?

– Zadania przed nowymi zawodnikami którzy do nas dołączyli są takie same jak dla innych, czyli grać w każdym meczu o zwycięstwo.

W poprzednim sezonie w I lidze mecze We-Metu z AZS UG były ciekawe i zacięte, czego spodziewacie się po konfrontacji w Pucharze Polski?

– Zgadza się, pojedynki z UG w poprzednim sezonie były zacięte, myślę że faworytem tego pojedynku jest zespół z Gdańska, ale my na pewno zrobimy wszystko, żeby wyjść z tego meczu jako zwycięzca.

W grupie północnej I ligi Widzew wydaje się iść po awans, spoglądacie jeszcze w górę tabeli, czy raczej postaracie się utrzymać drugą, barażową pozycję?

– Widzew jest poza zasięgiem. Szczerze to można już im pogratulować awansu. My skupiamy się na najbliższym meczu nie wybiegamy w mocno w przyszłość. Na koniec sezonu okaże się czy będzie nam dane grać w baraż o Ekstraklasę.

Mecz 1/16 Pucharu Polski: We-Met Futsal Club Kamienica Królewska – AZS UG Gdańsk

Niedziela, 6 lutego 2022, godzina 14:00, Sierakowice

Link do transmisji: https://youtu.be/l5uiGQnmWuk

Leave a Reply