CO NOWEGO?

Derby Pomorza w Lęborku – AZS UG powalczy z lokalnym rywalem

Każde następne spotkanie Akademików można nazwać „meczem o wszystko”. Nie inaczej jest w przypadku 18. kolejki, w ramach której AZS UG zagra z Teamem. Ekipa z Lęborka to jedyna drużyna, z którą gdańszczanie zdobyli 3 pkt w tym sezonie – we wrześniu Akademicy wygrali 5:4.

Team Lębork zajmuje 10. miejsce w tabeli z 20 punktami. Podopieczni Wojciecha Pięty są szczególnie mocni na własnym parkiecie – na 9 rozegranych tam spotkań przegrali zaledwie trzykrotnie. O sile lęborczan na ich terenie przekonał się chociażby GI Malepszy Futsal Leszno (4:3), a problemy tam miał nawet Rekord (2:4).

Szczególnie niebezpieczny jest bramkostrzelny brazylijski duet – Yvaaldo Gomes i Davidson Silva. Ci dwaj zawodnicy to motor napędowy lęborskiej ofensywy. Łącznie zdobyli już 32 bramki. Cechuje ich szybkość i technika, dlatego Akademicy będą musieli mocno się skupić podczas gry obronnej.

O nastroje przed meczem i sytuację zespołu pytaliśmy trenera Teamu, Wojciecha Piętę.

– Jak zespół przepracował okres przygotowawczy i czy skład zmienił się w tym czasie?

W trakcie okresu przygotowawczego borykaliśmy się z kilkoma kontuzjami, a Mateusz Madziąg ze względu na mistrzostwa dołączył do nas dopiero na mecz pucharowy w Toruniu. Oprócz wspomnianego Mateusza dołączyli do nas młodzi zawodnicy, którzy są dopiero na początku swojej przygody z futsalem.

– Czy ostatni wysoka porażka przed własną publicznością w pucharze jest dodatkową motywacją, by w niedzielę udowodnić swoją siłę?

W meczu z Lesznem raziliśmy dużą  nieskutecznością, a praktycznie każda okazja gości kończyła się bramką. Nie ulega wątpliwości, że zagraliśmy bardzo słabe spotkanie, które wyzwoli w nas złość sportową w meczu derbowym.

– Wrześniowy mecz w Gdańsku wygrał AZS 5:4 i to jedyne zwycięstwo gdańszczan w tym sezonie – czy AZS ma jakiś sposób na Team, czy tamten wynik to zwyczajnie gorszy mecz ekipy z Lęborka?

Mecz w Gdańsku to już historia. Koncentrujemy i przygotowujemy się do meczu niedzielnego. Niestety w dalszym ciągu mamy problemy kadrowe, które zmuszają nas do szukania innych rozwiązań.

Team jest o kilka punktów nad strefą spadkową – czy w Lęborku nie ma obaw o utrzymanie, czy jednak mówi się o tym z pewnym niepokojem?

W tym momencie z tego, co się orientuję mamy 9 punktową przewagę nad strefą spadkową, ale w żadnym wypadku nie może to nas uśpić. Walka o utrzymanie będzie toczyła się w każdym meczu i mamy tego świadomość.

Team Lębork – AZS UG niedzielę 27.02.2022 r. o 16:00.
Transmisja w WP Pilot!

Leave a Reply