CO NOWEGO?

Akademicy staną na drodze faworyta do tytułu mistrza Polski

Rozgrywki na finiszu STATSCORE Futsal Ekstraklasy zbliżają się do ostatniej prostej, do rozegrania zostały zaledwie trzy ligowe kolejki. Liderem wyścigu o złoto jest Piast Gliwice, który wyprzedza broniący tytuł Rekord Bielsko-Biała o dwa oczka. I to właśnie drużynie, która aktualnie otwiera tabelę rozgrywek, Akademicy postarają się pokrzyżować plany.

Piast Gliwice wiosną znajduje się w fantastycznej formie. Wystarczy wspomnieć, że w 2022 roku wygrali…wszystkie ligowe mecze! W tryby tak świetnie funkcjonującej futsalowej drużyny przysłowiowego piachu postarają się nasypać gracze AZS UG. Historia sportu zna i pamięta takie historie.

Nie ulega jednak wątpliwości, że to goście będą zdecydowanym faworytem tego spotkania, a zamykający tabelę Dawid podejmie liderującego Goliata. Przed meczem porozmawialiśmy z kapitanem gliwickiej ekipy, Michałem Widuchem. Warto przeczytać zapis wywiadu.

Futsalowa wiosna jest kapitalna z Waszym wykonaniu – co stoi za tak świetnymi wynikami Piasta w rundzie rewanżowej?

– Najważniejszym czynnikiem jest ciężka praca, którą wykonujemy na każdym treningu. Sposób gry który próbujemy pokazać na każdym meczu nie jest przypadkowy, można powiedzieć, że każdy trening dla nas jest jak mecz ligowy i nikt nie odstawia nogi. Dzięki temu możemy przenosić te efekty na ligę.

Tytuł mistrzowski, do niedawna wydający się poza zasięgiem drużyn innych niż Rekord, jest w tej chwili w zasięgu wyciągniętej ręki – jaka atmosfera panuje obecnie w klubie?

– Atmosfera jest bardzo dobra, każdy na świadomość jak ważne są dla nas 3 następne spotkania. Wszyscy dążymy do wspólnego celu, a nie byłoby możliwe, jeśli byśmy nie czuli się dobrze w swoim towarzystwie

12 zwycięstw ligowych z rzędu – czy możecie grać jeszcze lepiej? Czy jest jakiś element w Waszej postawie, który można by było jeszcze powtórzyć?

– Doceniamy nasz dorobek punktowy, ale mamy świadomość, że nie wszystkie spotkania wyglądały tak jak powinny. Do zdobycia zostało jeszcze 9 punktów, jeśli w każdym z tych pojedynków będziemy tak zdeterminowani i skoncentrowani jak powinniśmy to będziemy zadowoleni.

W 28. kolejce zmierzycie się ze zdegradowanym już AZS UG. Jak podchodzicie do tego spotkania? Akademicy ostatnio notują zwyżkę formy, zdobyli 4 punkty w ostatnich 2 meczach.

Każde 3 punkty są w tabeli tak samo istotne. Cały sezon skupialiśmy się na każdym kolejnym spotkaniu, więc i tym razem nie zamierzamy tego zmieniać.  AZS dysponuje dobrymi zawodnikami, a dodatkowo jak udowodnili w Pniewach, gra z czystą głową im służy, jesteśmy tego świadomi, więc do Gdańska jedziemy skupieni na zwycięstwie.

Jesienią w Gliwicach Piast pokonał AZS UG pewnie, 6:0. Jakiego meczu spodziewacie się teraz?

– Ciężko wyrokować, Wojtek (Pawicki – przypis) nie raz udowadniał, że może zaskoczyć przygotowaniem swojej drużyny na dany mecz, my musimy zrobić wszystko, by te spotkanie potoczyło się zgodnie z naszym pomysłem i mam nadzieję że tak się w sobotę wydarzy.

UWAGA: Mecz odbędzie się w hali na Oruni, ul. Smoleńska 5/7!

28. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Piast Gliwice

Sobota, 14 maja 2022 roku, godzina 19:00, Hala na Oruni, ul. Smoleńska 5/7.

Leave a Reply