CO NOWEGO?

Zwycięstwem zakończyć udaną rundę jesienną

Poprzednie rozgrywki grupy północnej I ligi futsalu drużyna ze Szczecina zakończyła w połowie tabeli, a bieżący sezon miał być dla tej ekipy krokiem do przodu. Mimo jednego zaległego meczu w zanadrzu dotychczasowy dorobek punktowy podopiecznych trenera Miłosza Kocota wydaje się mimo wszystko rozczarowujący, a w najbliższą sobotę Akademicy zrobią wszystko, żeby się nie powiększył. Tym bardziej, że gdańszczanie mają szansę zakończyć rundę jesienną na pozycji lidera!

Spotkanie 11 kolejki grupy północnej I ligi odbędzie się wyjątkowo w Hali Centrum Sportowego GUMed przy ulicy Dębowej 21. Poza faktem, że Akademicy nie trenują i nie grają na co dzień na tym obiekcie, wydają się faworytami tej konfrontacji. O to, w jaki sposób Futsal Szczecin może zaskoczyć drużynę AZS UG spytaliśmy szkoleniowca gości sobotniego spotkania, Miłosza Kocota.

Jak w klubie oceniacie początek sezonu i aktualny dorobek punktowy?

– Jesteśmy bardzo rozczarowani naszym dorobkiem punktowym w tym sezonie. W niemal każdym meczu pokazujemy, że nie jesteśmy gorsi od przeciwnika, niestety nasza zdobycz punktowa pozostawia wiele do życzenia.

Jakie zmiany w składzie zaszły w porównaniu z poprzednim sezonem i czy kadra w związku z tym jest mocniejsza czy słabsza w porównaniu do rozgrywek 2021/2022 ?

– Porównując obecną kadrę z poprzednim sezonem można zauważyć przede wszystkim brak Krystiana Pedy, Adama Wiejkucia, oraz Mateusza Geperta, którzy z różnych względów jeszcze w tym sezonie nie wystąpili w naszym zespole. W ich miejsce dołączył do nas Valerii Vlasovych, który okazuje się dużym wzmocnieniem. (3 bramki i 9 asyst w tym sezonie). Uważam, że obecna kadra jest mocniejsza, przede wszystkim dzięki postępowi indywidualnemu jaki poczynili wszyscy zawodnicy z obecnej kadry w porównaniu do zeszłego sezonu.

Jaki jest cel zespołu na bieżący sezon?

– Przed sezonem zakładaliśmy walkę o czołowe miejsca w lidze. Niestety nasze wyniki nie idą w parze z oczekiwaniami i aktualnie musimy skupić się na tym, aby wygrywać regularnie mecze i uniknąć walki o utrzymanie.

Jakie elementy gry należy poprawić, żeby drużyna osiągała lepsze rezultaty?

– Zdecydowanie najważniejszym elementem do poprawy jest utrzymanie koncentracji przez cały mecz. Zbyt często przytrafiają nam się przestoje, które rzutują na wynik końcowy i zaprzepaszczają pracę wykonaną w trakcie całego spotkania.

Jakiego meczu spodziewacie się w Gdańsku i co wiecie o ekipie AZS UG?

– Drużyna z Gdańska jest nam doskonale znana. Ma w składzie topowych zawodników w skali ligi (Wesserling, Kreft). Ich doświadczenie skutkuje dużą liczbą punktów zdobytych w tym sezonie. Spodziewamy się wyrównanego meczu, w którym każda z drużyn będzie mieć swoje szanse. Liczę, że ogrom pracy jaki wykonujemy na treningach przełoży się na zdobycie 3 punktów w najbliższym meczu.

11. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Futsal Szczecin

Sobota, 3 grudnia 2022, godzina 18:00, Hala Centrum Sportowego GUMed, ul. Dębowa 21, Gdańsk

Leave a Reply