CO NOWEGO?

Akademicy na czele – podsumowanie rundy jesiennej grupy północnej I ligi

W miniony weekend dograne zostały zaległe mecze grupy północnej I ligi futsalu. Tym samym zakończyła się runda jesienna tych rozgrywek, a aktualny układ tabeli obowiązywać będzie aż do trzeciego weekendu stycznia 2023 roku, kiedy to rozpocznie się runda rewanżowa. Z perspektywy AZS UG ostatnie tygodnie były naprawdę udane, o czym świadczy pierwsze miejsce w klasyfikacji rozgrywek!

Tabela rozgrywek (za futsal-polska.pl)

Początek sezonu pokazał Akademikom, że czeka ich trudne zadanie. Pierwsze trzy kolejki to w zasadzie I liga w pigułce: wywalczony dosłownie w ostatniej sekundzie meczu remis 5:5 w Świeciu, rozgromiona na własnym parkiecie Mrówka Mosina 10:0, a następnie porażka 1:4 przywieziona z daaaaalekiego wyjazdu do Białegostoku. Być może dobrze się stało, że przegrany mecz przyszedł na początku rundy. W kolejnych spotkaniach Akademicy regularnie punktowali i nie zaznali już goryczy porażki. Można też odnieść wrażenie, że im trudniejszy rywal, tym lepiej radziła sobie drużyna AZS UG. To dobry prognostyk przed rundą rewanżową.

Komplet wyników AZS UG w rundzie jesiennej grupy północnej I ligi.

 1. Futsal Świecie 5:5 (wyjazd)
 2. Mrówka Mosina 10:0 (Dom)
 3. Futbalo Białystok 1:4 (wyjazd)
 4. Helios Białystok 3:1 (dom)
 5. KS Gniezno 5:3 (wyjazd)
 6. 5:3 We-Met Kamienica Królewska 5:3 (wyjazd)
 7. TAF Toruń 2:2 (dom)
 8. Futsal Piła 3:3 (wyjazd)
 9. LZS Bojano 2:0 (dom)
 10. LSSS Lębork 3:2 (wyjazd)
 11. Futsal Szczecin 5:4 (dom)

Warto zauważyć, że losy meczu wielokrotnie ważyły się do ostatnich sekund gry, a Akademicy dzięki doświadczeniu, zimnej głowie oraz wierze we własne umiejętności potrafili przechylić szalę spotkania na własną stronę, utrzymać korzystny wynik bądź rzutem na taśmę wywalczyć punkty. To również w perspektywie spotkań decydujących o układzie w czołówce tabeli na wiosnę może okazać się bardzo cenne.

W przekroju całej rundy AZS UG pokazał najlepszą grę obronną w lidze, tracąc najmniej bramek (tyle samo We-Met), oraz ponosząc tylko jedną porażkę. Zdobycz bramkowa rozłożyła się równomiernie pomiędzy poszczególnych graczy, co świadczy także o gra zespołowej Akademików oraz równomiernie rozłożonych akcentach w ofensywie.

Najlepsi strzelcy AZS UG w rundzie jesiennej:

Piotr Wardowski 7

Mikołaj Kreft 6

Kewin Sidor 6

Mateusz Osiński 5

Szymon Kuzio 3

Karol Majchrzak 3

Mateusz Wesserling 3

Futsaliści I ligi powrócą na parkiety w weekend, 21-22 stycznia 2023 roku.

Leave a Reply