CO NOWEGO?

Piątkowy, wyjazdowy mecz z TAF Toruń – wygrać i wywrzeć presję na pozostałych drużynach czołówki tabeli

Zwycięstwo z wiceliderem warte jest tyle samo punktów, ile to z drużyną ze środka tabeli czy strefy spadkowej. O tej oczywistości powinni pamiętać futsaliści AZS UG, którzy w piątkowy wieczór zmierzą się na wyjeździe z TAF Toruń. Po ograniu na własnym parkiecie wicelidera rozgrywek należy zachować szczególną koncentrację, ponieważ gdańszczan czeka przeprawa z wyjątkowo niewygodnym rywalem.

Na pięć kolejek przed końcem rozgrywek grupy północnej I ligi  AZS UG ma przewagę 6 oczek nad pokonanym w poprzednim spotkaniu zespołem z Kamienicy Królewskiej, oraz 7 punktów nad dwoma kolejnymi drużynami. Do 18. serii gier Akademicy przystąpią jako pierwsi, a ich rywalem będzie ekipa TAF Toruń. Ekipa, która już w rundzie jesiennej napsuła gdańszczanom sporo krwi.

Wówczas dopiero indywidualna akcja Piotra Wardowskiego w ostatniej minucie meczu dała gospodarzom remis, a TAF wciąż jest jedną z niewielu drużyn, która zdołała w bieżącym sezonie urwać punkty zespołowi AZS. Z pewnością dobrze pamięta o tym zarówno trener Wojciech Pawicki, jak i jego podopieczni.

Co więcej, TAF wygrał na własnym parkiecie trzy ostatnie spotkania i jeśli nie liczyć wpadki z Futsalem Szczecin na początku rundy wiosennej, u siebie prezentuje się bardzo dobrze. Wygląda na to, że kibice są od kilku tygodni szóstym zawodnikiem torunian.

Oczywiście to jednak Akademicy będą w tym meczu faworytem. TAF w 17 kolejkach zgromadził na swoim koncie 21 punktów, co daje mu 8 miejsce w ligowej tabeli. Torunianie strzelają też niewiele bramek, a to właśnie AZS UG jest klubem, który w I lidze najlepiej broni dostępu do własnej bramki. Defensywa nie jest z kolei najmocniejszą stroną TAF, o czym świadczy bilans bramkowy zespołu 52:73. Warto to wykorzystać!

18. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: TAF Toruń – AZS UG Gdańsk

Piątek, 17 marca 2023, godzina 20:00, Toruń

Leave a Reply