CO NOWEGO?

Teraz każdy mecz to finał – w niedzielę AZS UG podejmie KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski

Rozgrywki I ligi futsalu wielkimi krokami zbliżają się do końca, a dla walczącej o awans do Ekstraklasy ekipy AZS UG każde z ostatnich czterech spotkań będzie niczym finał zmagań. W najbliższą niedzielę lider grupy północnej podejmie drużynę znajdującą się w strefie spadkowej – KS Investa PZZ futsal Powiat Pilski. Ekipę, która już raz w tym sezonie „urwała” gdańskim Akademikom cenne punkty.

Na tym etapie rozgrywek i przy takim, a nie innym układzie tabeli, o wadze każdego kolejnego spotkania nie należy nikomu specjalnie przypominać. W ostatnich kolejkach sezonu liczyć się będą już nie tylko umiejętności czysto futsalowe, czy poziom przygotowania motorycznego i taktycznego drużyn, ale i doświadczenie oraz umiejętność panowania nad presją. Szczególnie w meczu z zespołem, który również walczy o konkretny cel, czyli utrzymanie. O sytuacji zespołu z Piły zamieniliśmy kilka zdań z prezesem klubu, Michałem Lamentem.

Na 4 kolejki przed końcem rozgrywek sytuacja Futsalu Piła w tabeli jest już bardzo, bardzo trudna. Czy wierzycie jeszcze w utrzymanie?

– Fakt, sytuacja w tabeli nie napawa optymizmem, ale jako zespół będziemy walczyć do ostatniej kolejki. Oczywiście, że wierzymy w utrzymanie, bo jak pokazały lata wstecz, na koniec może się okazać, że spadnie jedna drużyna.

Jedziecie do lidera rozgrywek, zespołu, któremu już w tym sezonie urwaliście punkty. Mecz w Pile mogliście nawet wygrać – czy na tym można budować optymizm przed tym spotkaniem?

– Czy jedziemy do lidera, czy jakieś innej drużyny, nastawienie mamy takie samo, by ugrać jakieś punkty. Jak będzie tym razem okaże się już w najbliższą niedzielę.

Na wiosnę rozegraliście kilka spotkań, w których niewiele zabrakło do zdobycia punktów – czego najbardziej zabrakło w tych meczach „na styku”?

– W tych meczach tak zwanych na styku wydaje mi się, że zabrakło odrobiny szczęścia przy wykończeniu akcji.

Jak można scharakteryzować ekipę AZS UG i jak należy zagrać, żeby w Gdańsku pokusić się o niespodziankę?

– Ekipa z Gdańska jest nam dobrze znana, ponieważ nie raz ze sobą rywalizowaliśmy, czy w lidze, czy też na Akademickich Mistrzostwach Polski. Jak zagrać z drużyną z Gdańska? Tak, by sprawić po raz drugi niespodziankę w tym sezonie.

Jaka będzie przyszłość futsalu w Pile, jeśli nie udałoby się utrzymać w I lidze?

– Jak na razie nie chcę mówić o przyszłości futsalu w Pile, mogę tylko wspomnieć, że porównując budżety klubów z 1 ligi futsalu, jesteśmy na szarym końcu.

19. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – KS Investa PZZ Futsal Powiat Pilski

Niedziela, 26 marca 2023, godzina 17:00, Hala przy ulicy Smoleńskiej 5/7

Leave a Reply