CO NOWEGO?

Baraże z Sośnicą Gliwice – historia lubi się powtarzać?

16 maja 2021 roku, na krótko przed godziną 19 futsaliści AZS UG Gdańsk zaczęli świętowanie awansu do Futsal Ekstraklasy. W barażowym dwumeczu o awans do krajowej elity pokonali Sośnicę Gliwice i droga ze Śląska do Trójmiasta była dla gdańszczan wyjątkowo wesoła. Czy podobnie będzie i tym razem? Historia lubi się powtarzać i mimo, że w tym roku staną naprzeciwko siebie dwie zmienione na przestrzeni dwóch lat drużyny, okoliczności tej konfrontacji są zbliżone.

Tym bardziej, że jak zaznacza trener gliwiczan, Łukasz Kujawa, futsaliści Sośnicy pamiętają barażowy dwumecz sprzed dwóch lat i zrobią wszystko, żeby zrewanżować się za tamten rezultat. Z rozmowy, którą przeprowadziliśmy ze szkoleniowcem naszych rywali zespół ten jawi się jako drużyna, której nie jest łatwo strzelić bramkę. Rywalizacja zapowiada się fascynująco! Zapraszamy do zapoznania się z ekipą Sośnicy Gliwice, a następnie zapraszamy na pierwszy barażowy mecz. Po raz drugi w tym sezonie zagramy w Hali GUMed przy ulicy Dębowej 21!

Jak oceniacie swoją postawę w rozgrywkach grupy południowej I ligi?

– Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników. Eurobus praktycznie nie popełniał błędów i dwa razy z nami wygrał. Zasłużył na bezpośredni Awans. My wykonaliśmy znakomitą pracę i tak możemy być zadowoleni z trwającego sezonu.

Jakie cele zakładał klub przed startem rozgrywek i jak w tym kontekście można ocenić Wasz udział w barażach o Futsal Ekstraklasę?

– Mamy wielu zawodników grających nie tak dawno w Ekstraklasie i cel mógł być tylko jeden. Walka o awans do Ekstraklasy. Baraż ciągle utrzymuje nas w realizacji celu. Chcieliśmy sezon zakończyć wcześniej. Lecz niestety trzeba rozegrać te dwa spotkania dodatkowo.

Wydaje się, że najsilniejszą bronią Sośnicy w minionym sezonie była organizacja gry obronnej. Z czego wynika niewielka liczba straconych bramek? W których aspektach gry mogło być lepiej?

– Zgadzam się. Nasza gra obronna wyglądała bardzo dobrze. Jesteśmy zaangażowani w grę obronną jako całość. I to przynosi dobre efekty. Cieszymy się też z dobrej pracy Janka Biskupa jako trenera bramkarzy i Mateusza Bednarczyka, znakomitego fachowca w tym co robi. Bramkarze robili w tym sezonie bardzo dobrą robotę.

Dwa sezony temu Sośnica Gliwice w barażach o Futsal Ekstraklasę mierzyła się z …AZS UG Gdańsk. Czy w klubie pamięta się jeszcze o tamtym dwumeczu? Czy ma on jakiekolwiek znaczenie w kontekście zbliżającej się rywalizacji ?

– Oczywiście, że się pamięta. Chcemy by teraz ta historia potoczyła się inaczej. Jesteśmy inną drużyną niż wtedy, bardziej zżytą i zwyczajnie ograną ze sobą. Doszło kilku zawodników i jestem przekonany, że ta rywalizacja będzie wyglądała inaczej niż dwa lata temu.

Czy drużyna mentalnie, sportowo i organizacyjnie gotowa jest na grę w Futsal Ekstraklasie? Jakie argumenty przemawiają za Sośnicą w barażowym dwumeczu?

– Mentalnie zdecydowanie tak, bardzo chcemy nasz cel osiągnąć. Nakręcamy się wzajemnie i to widać w zaangażowaniu na treningach. Nie jest tajemnicą, że u nas w zespole nie dostaje się stypendiów ani premii meczowych. Mimo to skompletowaliśmy bardzo solidny zespół. Więc skoro chcemy w ten sposób rozreklamować Markę KS Sośnica, to to zrobimy. Osoby które tworzą cały Klub dokładają wszelakich starań, by drużyny przyjeżdżające do nas do Gliwic czuły święto sportowe, a nie sparing przedsezonowy. W związku z tym jestem przekonany, że jesteśmy gotowi.

Jesteśmy grupą kolegów. Po treningach i w dniach wolnych razem spędzamy czas! Wspieramy się, idziemy w jednym kierunku. Wierzę, że ta współpraca i doświadczenie naszych zawodników pozwoli nam spełnić Marzenia.

Pierwszy mecz barażowy o awans do Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Sośnica Gliwice

Niedziela, 7 maja 2023, godzina 18:00, Hala GUMed, ul. Dębowa 21

Drugi mecz barażowy o awans do Futsal Ekstraklasy: Sośnica Gliwice – AZS UG Gdańsk

Sobota, 13 maja 2023, godzina 17:00, Gliwice

Leave a Reply