CO NOWEGO?

Przed meczem w Sulejówku

Gra oraz miejsce w tabeli 1 Polska Liga Futsalu drużyny Futsal Victoria Sulejówek w tym sezonie póki co nie dorównuje potencjałowi i sile tego zespołu. W poprzednich rozgrywkach chociażby Akademicy mieli z tą ekipą bardzo ciężką przeprawę, dlatego należy uważać, żeby gospodarze niedzielnego spotkania nie „przełamali się” właśnie w konfrontacji przeciwko AZS UG. A taki właśnie jest cel Victorii, jak zapowiada w naszej rozmowie kapitan tej drużyny, Szymon Szymańczuk.

*W 8 rozegranych spotkaniach tylko raz sięgnęliście po komplet punktów, czy w zespole zaczyna robić się nerwowo, czy zachowujecie spokój?

– Nerwowości nie ma, bo jesteśmy drużyną kolegów, którzy czerpią radość z gry w futsal. Do tej pory co najmniej 3 z przegranych 6 meczów powinniśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść. Zawiodła skuteczność, nad którą mocno pracujemy na treningach, więc liczymy, że niebawem fortuna się do nas odwróci.

*Niepokoić musi szczególnie postawa w defensywie, o ile siła ognia jest mocniejsza niż kilku ekip w 1 lidze, o tyle obrona jest dziurawa. Z czym jest to związane?

– Głównym powodem ilości straconych bramek jest nasza hala, ponieważ jest ona najmniejsza w lidze. Jednocześnie mamy sporo problemów kadrowych i musimy często rotować składem, co na pewno ma wpływ na stabilność w obronie.

*Jakie są cele Victorii na ten sezon i czy taki a nie inny początek rozgrywek kazał te cele zweryfikować?

– Od początku rozgrywek naszym celem było utrzymanie się w pierwszej lidze. Wciąż się uczymy. To dopiero nasz 3 sezon w ogóle i 2 sezon w 1 lidze, a ten pierwszy wszyscy wiemy jak się skończył.

*Jak podoba Wam się intensywne tempo rozgrywek? Czego oczekujecie od Waszego najbliższego rywala, zespołu AZS UG?

– Tempo rozgrywek jest dosyć wysokie, ale lubimy taką intensywność i możliwość cotygodniowego sprawdzania się na parkietach. W niedzielę oczekujemy zaciętego pojedynku i fajnej sportowej rywalizacji. W zeszłym roku mimo prowadzenia 3:0 nie udało nam się zdobyć żadnych punktów… mamy nadzieję, że tym razem będzie inaczej. Musimy zbierać punkty, żeby zrealizować nasz cel na ten sezon, a gdzie mamy to robić, jak nie na naszym parkiecie? 😉

*Czy postawa któregoś zespołu w tym sezonie zaskakuje Was? Zarówno na plus, jak i minus?

– Na plus zdecydowanie Legia…. Gra tam sporo naszych kolegów, ale nie byliśmy pewni czy w pierwszym sezonie w pierwszej lidze będą na tym etapie sezonu na czele tabeli. Również postawa Zgierza jest dla nas zaskoczeniem. Chociaż z drugiej strony dołączenie kilku zawodników i trenera Michała Zawadzkiego pomogła poukładać klocki.
Na minus Nasza postawa. Wiemy, że stać nas, żeby walczyć o górną połówkę. Jak w końcu ominął nas kontuzje, kwarantanny i będziemy mogli trenować i grać w optymalnym składzie, wierzę, że ten cel jest w naszym zasięgu.

9. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Victoria Sulejówek – AZS UG Gdańsk
Niedziela, 15 listopada 2020, godzina 14:00, przewidywana transmisja live

Leave a Reply