Festiwal strzelecki w Sulejówku, efektowna gra i komplet punktów Akademików

Aż 11 bramek zdobyli w Sulejówku, w spotkaniu z tamtejszą Victorią futsaliści AZS UG. O ile pierwsza połowa spotkania była jeszcze wyrównana i można było się po niej spodziewać wszystkiego, o tyle druga to już prawdziwy popis strzelecki Akademików, w których szeregach wyróżnili się Mateuszowie: Wesserling – 4 bramki, oraz Cyman – hattrick!

Już pierwsze fragmenty spotkania to dość wyraźna przewaga Akademików, którzy dominowali na parkiecie, częściej utrzymywali się przy piłce, dokładniej ją rozgrywali, a swoje akcje, zarówno przy ataku pozycyjnym jak i kontrach starali się kończyć strzałami.

To jednak gospodarze objęli prowadzenie: w 5 minucie spotkania miejscowi zatrzymali dobrze zapowiadający się kontratak gdańszczan, a sytuacji sam na sam z golkiperem AZS nie zmarnował zawodnik Victorii.

To jednak zmotywowało Akademików do jeszcze lepszej gry. A ta w końcu przyniosła efekty bramkowe. Minutę później potężnym strzałem zza pola karnego do wyrównania doprowadził Mateusz Wesserling. Asystował Mateusz Cyman, wycofując futsalówkę. Na kolejne trafienie autorstwa AZS trzeba było czekać tylko 19 sekund. Ponownie uderzał Wesserling, ale strzał został zablokowany. Dobitka Cymana była już nie do obrony i w ciągu kilkudziesięciu sekund wynik z 1:0 dla Victorii zmienił się na 1:2.

Z tego prowadzenia podopieczni Wojciecha Pawickiego nie cieszyli się jednak długo. Najpierw zespół z Sulejówka wyrównał na 2:2 po przechwycie niedokładnie rozegranej piłki, a następnie, w podobnej sytuacji, gospodarze wyszli na prowadzenie 3:2. Sytuacja ponownie obróciła się o 180 stopni w zaledwie 10 sekund.

Po 10 minutach gry wszystko rozpoczęło się od nowa, od remisu 3:3. Bramkę zdobył Mateusz Wesserling, który najpierw odzyskał futsalówkę w środku pola, a następnie po szybkim rozegraniu jej z Mateuszem Cymanem skierował ją do bramki.

Kolejny gol padł po kwadransie gry, a do siatki trafił nie kto inny jak…Mateusz Wesserling. Tym razem wykorzystał podanie Jakuba Domżalskiego i lewą nogą umieścił piłkę „pod ladą” bramki Victorii. I właśnie wynikiem 3:4 zakończyła się pierwsza połowa meczu.

5 minut po zmianie stron rezultat ponownie uległ zmianie. Mateusz Cyman pozazdrościł swojemu imiennikowi hattricka i sam zdobył dwa gole, na przestrzeni zaledwie pół minuty. Najpierw dołożył nogę po mocnym strzale Wesserlinga, a następnie wykorzystał podanie Jakuba Domżalskiego i na kwadrans przed końcem spotkania było już 3:6.

Mateuszowie współpracowali tego dnia znakomicie, a po ich akcji padła kolejna bramka. Cyman zgrał piłkę, a Wesserling podprowadził ją lewą stroną parkietu i precyzyjnie uderzył przy dalszym słupku, nie do obrony. To była 32 minuta gry.

Gdańszczanie dobili rywala w ostatnich trzech minutach meczu. Najpierw Piotr Wardowski wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Mateuszu Wesserlingu. Następnie do siatki trafiali jeszcze Jakub Domżalski i Szymon Kuzio oraz ponownie Domżalski, z rzutu karnego przedłużonego.

To był bez dwóch zdań najlepszy mecz Akademików w tym sezonie, koncert gry ofensywnej oraz skuteczności, chociaż gdańszczanie mieli w tym spotkaniu dużo więcej sytuacji podbramkowych. Czekamy na kolejne, tak efektowne spotkania AZS UG!

9.kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Victoria Sulejówek – AZS UG Gdańsk 3:11 (3:4)