CO NOWEGO?

Nieobliczalni futsaliści Futbalo Białystok kolejnym rywalem Akademików

Ekipa beniaminka rozgrywek I ligi futsalu jest nieobliczalna. Białostoczanie potrafili, jako jedyni dotychczas, ograć lidera rozgrywek, warszawską Legię. Na drugim biegunie znajduje się jednak ich porażka z czerwoną latarnią tabeli, Victorią Sulejówek. Które Futbalo przyjedzie w niedzielę do Gdańska? 

Na pytania do naszej tradycyjnej, meczowej zapowiedzi odpowiedział nam trener białostoczan, Jakub Budźko.

Futsal w Białymstoku szybko rośnie w siłę, jesteście kolejną ekipą, która gra na poziomie centralnym i radzi sobie dobrze. W mieście jest tak duże zapotrzebowanie na futsal?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Futsal w naszym mieście podobnie jak i w Polsce nadal nie cieszy się zbyt duża popularnością. Ciężko ocenić potencjał kibicowski, ponieważ gramy przy pustych trybunach… Mamy nadzieję, że to jednak się zmieni, a trybuny pod czas wszystkich spotkań będą oblegane przez kibiców. Mamy MOKS, który z powodzeniem gra od kilku sezonów w FE i mamy nadzieję, że tak zostanie. Jest naszym najlepszym klubem i uważam, że zasługujemy na drużynę na najlepszym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. My jesteśmy aktualnie w 1PLF, mamy też 2PLF, której poziom nie zachwyca, ale co roku jest tam jedna/dwie ekipy z aspiracjami na grę na szczeblu centralnym. W tym sezonie wielkie ambicje ma ekipa Helios Bonito. Dodatkowo mamy kilka lig typowo „niedzielnych”, które cieszą się sporym zainteresowaniem.

Jakie są cele drużyny na ten sezon ?

Myślę, że tak jak każdy beniaminek przed sezonem stawialiśmy sobie za cel utrzymanie się w lidze. Jednak skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu i zawsze gramy o 3pkt. Jaki będzie cel po rundzie zweryfikuje liga i nasza pozycja w tabeli.

Jesteście ekipą nieobliczalną: jako jedyni ograliście Legię, jako jedyni…ulegliście Victorii Sulejówek. Z czego to wynika? Które oblicze zespołu jest bliższe jej potencjału?

Jeśli nasi wszyscy zawodnicy są w pełni zdrowi i gotowi do gry to zdecydowanie oblicze, które widzieliście np z Legią jest bliższe naszego potencjału, ale jeszcze nie pokazaliśmy wszystkiego na co nas stać.

Znacznie lepiej radzicie sobie na własnym parkiecie, chociaż ostatnio przełamaliście się też na wyjeździe. Dalekie dojazdy robią swoje, czy są też inne powody tej różnicy w wynikach?

Dalekie dojazdy to na pewno jeden z czynników. Jednak są też inne. Nasi zawodnicy grają również w klubach trawiastych, często nie możemy skorzystać z wszystkich. Często ktoś zagra 90min na trawie, a potem ma do rozegrania spotkanie w hali, nie jest to łatwe zadanie nawet dla młodego organizmu. Dochodzą również kartki, kontuzje, choroby, czy też kwarantanny, wszyscy wiemy jaka jest sytuacja w kraju.

W najbliższej kolejce zagracie w Gdańsku z AZS UG. Co możecie powiedzieć o tym rywalu i jak zamierzacie zagrać w niedzielę?

Do meczu z AZS UG podchodzimy jak do każdej innej potyczki. Dokładnie analizujemy ich grę, wprowadzamy odpowiednie aspekty do treningu oraz przedstawiamy rywala drużynie. Nie będziemy zdradzać informacji jakie zdobyliśmy na temat przeciwnika, ani tego w jaki sposób będziemy grać. Wszystkiego dowiemy się w niedzielę. Liczymy, że obie drużyny zapewnią kibicom świetne widowisko, a 3pkt wrócą do Białegostoku.

10. kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Futbalo Białystok
Niedziela, 22 listopada 2020 roku, godzina 18:00, transmisja: KP Sport

Leave a Reply