CO NOWEGO?

Kolejna „dwucyfrówka” AZS – Akademicy na fali!

Po raz drugi w ciągu dwóch tygodni futsaliści zanotowali dwucyfrową zdobycz bramkową w meczu ligowym. Tym razem 10:2 pokonali beniaminka z Białegostoku. Cztery trafienia na swoim koncie zanotował Jakub Domżalski.

Zeszłotygodniowa „dwucyfrówka” Akademików sprawiła, że także w meczu z Futbalo AZS od samego początku ruszył do ataku. Rajd przez całe boisko, zakończony strzałem zaliczył nawet…bramkarz gdańszczan, Kacper Sasiak. Wynik otworzyli gospodarze już w 3 minucie gry. Jakub Domżalski przechwycił piłkę na połowie gości, rozegrał ją na jeden kontakt z Mateuszem Cymanem, a następnie posłał do siatki. Chwilę później było już 2:0. Wardowski otrzymał futsalówkę na pozycji piwota, odegrał ją do tyłu do nadbiegającego Mikołaja Krefta, który nie zaprzepaścił takiej okazji.

Szybko zdobyte dwie bramki powinny uspokoić miejscowych, ci jednak wciąż grali bardzo agresywnie i po niespełna 10 minutach mieli już na koncie komplet pięciu dozwolonych w jednej połowie przewinień. Zmuszeni do mniej ostrej gry gdańszczanie dawali nieco więcej miejsca w ofensywie zespołowi Futbalo, a gra się nieco wyrównała.

W tej niełatwej sytuacji AZS nie tylko nie stracił gola, ale jeszcze zdołał podwyższyć prowadzenie. Tym razem to Mikołaj Kreft asystował, a wynik na 3:0 do przerwy ustalił Piotr Wardowski.

W jednej z pierwszych akcji po zmianie stron czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gości, a grę w przewadze gdańszczanie wykorzystali kilkadziesiąt sekund później. Podawał Mateusz Wesserling, a z ostrego kąta piłkę między bramkarzem i słupkiem w siatce umieścił Mateusz Cyman. W odpowiedzi wynik dla białostoczan otworzył Maciej Stachelek i w 24 minucie wynik brzmiał 4:1.

Po połowie godziny gry drugą tego wieczora bramkę dla AZS UG zdobył Piotr Wardowski, skutecznie kończąc szybką kontrę miejscowych. Szkoleniowiec gości poprosił o czas, a następnie postanowił wycofać bramkarza i zagrać va banque. Ta taktyka odniosła natychmiastowy skutek w postaci bramki Bartosza Borowika, który z dystansu przymierzył precyzyjnie, od słupka. Minutę później przewaga Akademików ponownie wynosiła 4 trafienia – rzut karny przedłużony wykorzystał bowiem Jakub Domżalski. 35 sekund później, w identyczny sposób „Domżal” skompletował hattricka. A po kolejnych 40 sekundach znowu wpisał się na listę strzelców…

Gdańszczanie, podobnie jak przed tygodniem, dążyli do dwucyfrowej zdobyczy bramkowej. W 36 minucie akcję dwójkowa z Mikołajem Kreftem wykończył Maciej Urtnowski. Kropkę nad dwucyfrowym zwycięstwem, strzałem od słupka, postawił na trzy minuty przed końcem spotkania Karol Kaczmarek.

Dla Akademików było to drugie, bardzo okazało zwycięstwo z rzędu, a także przedłużona do siedmiu spotkań seria bez porażki. W kolejnym meczu AZS UG na wyjeździe zagra z Widzewem Łódź.

10.kolejka I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Futbalo Białystok 10:2 (3:0)