CO NOWEGO?

Wielka piłkarska firma na drodze rozpędzonych Akademików

Widzew Łódź to kolejny klub z ogromnymi tradycjami, z którym w tym sezonie zmierzą się Akademicy z Gdańska. Co prawda marka ta została wyrobiona na trawiastych boiskach, a nie futsalowym parkiecie, niemniej z medialnego punktu widzenia AZS UG czeka wyjątkowo ciekawa rywalizacja.

Na nasze tradycyjne, przedmeczowe pytania odpowiedział tym razem kapitan Widzewa, Dariusz Sowiński.

Widzew powstał na fundamentach Malwee Łódź, trudno więc nazwać go ligowym beniaminkiem. Jaką rolę ma pełnić drużyna futsalowa w strukturach tak wielkiego i popularnego klubu jak Widzew?

Jesteśmy nowym tworem w wielkim klubie z tradycjami i na pewno każdy z Nas jest dumny z tego powodu, inna jest medialność będąc zawodnikiem Widzewa niż nawet Gatty, w której przez wiele lat grałem. Futsal zagościł też w Akademii Widzewa, trener Stanisławski od jakiś 2 miesięcy prowadzi zajęcia futsalu w grupach młodzieżowych.

Po niezłym początku sezonu przyszedł kryzys, chociaż ostatnie kolejki pokazują, że drużyna znów jest na fali wznoszącej – jak oceniacie swoją postawę w tym sezonie jak na razie?

Jesteśmy młodym zespołem i na pewno wahania formy będą, zdawaliśmy sobie sprawę, że początki sekcji futsalu będą trudne, jest duża rotacja w składzie, dużo kontuzji i myślę, że to jest przyczyna naszej niestabilnej formy.

Waszą bolączką wydaje się skuteczność, o ile w obronie gracie nieźle, o tyle w ofensywie nie gracie chyba na miarę swoich możliwości, Czym jest to spowodowane?

Nie mamy w drużynie typowego killera, który zagwarantowałby Nam określoną ilość bramek w sezonie, czyli ok 20. Cały czas szukamy nowych zawodników i odpowiednich pozycji tym, którzy są od początku, a to nie jest łatwy proces. Na każdą naszą strzeloną bramkę pracuje cała drużyna, ale jak ostatnie mecze pokazują, w dobrej formie strzeleckiej jest Jan Dudek

Jak oceniacie postawę swojego najbliższego rywala, ekipy AZS UG? W ostatnich tygodniach Akademicy wydają się być w znakomitej formie.

Dla mnie od początku UG jest faworytem tej ligi, mają najbardziej futsalową drużynę w tej lidze, indywidualności w postaci Pawickiego, Krefta czy Cymana, którzy są bardzo doświadczonymi zawodnikami i widać, że z meczu na mecz się rozkręcają. Czeka Nas bardzo trudny pojedynek.

Jakie są cele Widzewa na ten sezon? Kto powalczy o awans do Ekstraklasy, a komu ciężko będzie się utrzymać w lidze?

Faworytem ligi jest Legia i UG, drużynami które mogą powalczyć o baraże to C10 Zgierz, We Met i Oborniki…Jeśli chodzi o strefę spadkową, to tabela nie kłamie -Sulejówek i Gniezno w tej chwili zamykają stawkę i trudno im może być w kolejnych meczach o punkty. Ale uważam też, że liga jest bardzo wyrównana i każdy z każdym może wygrać. Mam nadzieję, że my w tym sezonie zajmiemy przynajmniej miejsce w środkowej części tabeli i ogramy tą młodzież pod kątem przyszłego sezonu, odpowiednio się wzmocnimy 1-2 doświadczonymi zawodnikami i wtedy powalczymy o awans.

11.kolejka I ligi futsalu, grupa północna: Widzew Łódź Futsal – AZS UG Gdańsk
Niedziela, 29 listopada 2020, godzina 16:00, transmisja internetowa na żywo

Leave a Reply