CO NOWEGO?

Komplet punktów celem na mecz z TAF Toruń

Mateusz Kończalski, kapitan TAF Toruń, niedzielnego rywala Akademików przekonuje, że wraz ze swoimi kolegami z drużyny w najbliższej rundzie zamierza koncentrować się na najbliższym meczu. A ponieważ każdą następną kolejkę ligową w kategorii małego finału traktować będą także futsaliści AZS UG, zapowiada nam się ciekawe widowisko, tym bardziej, że w jesiennym spotkaniu tych zespołów padło aż 12 bramek!

Zapraszamy na tradycyjny raport z obozu naszych najbliższych przeciwników.

Jak drużyna wykorzystała przedłużoną przerwę w rozgrywkach? Czy doszło do jakichś zmian w kadrze zespołu?

Przerwa nie wpłynęła na nasz cykl przygotowań, cały czas ćwiczymy tym samym schematem. Doszedł Karol Czyszek i Krystian Kraśniewski, lecz ten drugi zmaga się jeszcze z urazem.

Jak należy ocenić formę zespołu w pierwszych spotkaniach w 2021 roku?

Pierwsze pucharowe spotkanie zagraliśmy z RDP, graliśmy jak równy z równym, lecz brakowało trochę zimnej krwi pod bramką rywala. Z kolei mecz ligowy to popis bramkarza Zgierzan i nasza nieudolność w ataku, mam nadzieję, że w meczu z AZS-em skuteczność wróci.

Jesteście zespołem, który gra bezkompromisowo, w tych rozgrywkach nie zaliczyliście żadnego remisu – czym jest to spowodowane?

Nie ma półśrodków, dlatego brak remisów (śmiech)

W pierwszym meczu z AZS UG w tym sezonie losy spotkania rozstrzygnęły się już praktycznie w pierwszej połowie – jak należy zagrać, żeby uniknąć tamtych błędów?

Drużyna był w przebudowie, dlatego na początku sezonu traciliśmy mnóstwo bramek. Poukładaliśmy sobie to wszystko – mecz w Gdańsku będzie zupełnie inny.

O co powalczycie w tym sezonie? Wasz dorobek punktowy jest dobry, a w zanadrzu jeszcze jeden, zaległy mecz do rozegrania.

Na pewno szkoda meczu ze Zgierzem. Na początku sezonu cel był taki, aby powalczyć o pierwszą szóstkę, lecz pojawiła się po I rundzie szansa nawet na baraże. Nie zakładamy daleko idących celów, liczy się każdy następny mecz.

18.kolejka I ligi futsalu: AZS UG Gdańsk – TAF Toruń
Niedziela, 7 lutego 2021 roku, godzina 18:00
Transmisja KP Sport

Leave a Reply