CO NOWEGO?

Hit kolejki w Gdańsku – Akademicy podejmują rewelacyjnego beniaminka!

Zespół UKS Orlik Mosina już w połowie sezonu śmiało można było określić mianem rewelacji rozgrywek I ligi, a ostatnie tygodnie pokazują, że w roku 2021 drużyna jest jeszcze mocniejsza. Jeśli dodać do tego wyrównany, jesienny bój z Akademikami zakończony remisem 2:2 wychodzi na to, że niedzielna konfrontacja w Gdańsku będzie hitem 20. Kolejki zmagań w grupie północnej zaplecza krajowej elity.

Na pytania do naszej tradycyjnej, przedmeczowej zapowiedzi odpowiedział szkoleniowiec zespołu popularnych „Mrówek”, Michał Wasielewski.

Czy w przedłużonej przerwie między rundami doszło do jakichś zmian w kadrze drużyny? Jak wykorzystaliście ten czas jako zespół?

Tak, do naszego zespołu dołączył znany z 1 ligowych parkietów Marcin Marcinkowski, który daje nam nowe możliwości w ofensywie. Oraz doświadczony Wojciech Majak, który udowadnia, że w defensywie potrafi być zaporą nie do przejścia. Do treningów wrócił po kontuzji Krzysztof Bartkowiak co podnosi poziom rywalizacji w naszej bramce. Mieliśmy krótką przerwę w treningach spowodowaną sytuacją epidemiczną, ale po powrocie do zajęć widać było, że każdy przepracował ten czas indywidualnie i jako zespół wyglądamy coraz lepiej.

Widać, że na treningach nie próżnowaliście, w lidze jesteście niepokonani, w dodatku kolejny raz piszecie fajną historię w Pucharze Polski, forma dopisuje?

Wasz analityk się tutaj nie popisał, bo niestety 2021 rok zaczęliśmy od porażki w derbowym starciu w Obornikach (zaległy mecz 14.kolejki rozgrywanej w grudniu, stąd błąd – przypis redakcja). Potem było już lepiej i rzeczywiście jesteśmy nie pokonani od 4 spotkań- wygraliśmy mecze ligowe z Kamienicą Królewską, na wyjeździe w Zgierzu i zremisowaliśmy w ostatni weekend z TAFem Toruń. W międzyczasie pokonaliśmy Kamienicę Królewską w Pucharze Polski i w nagrodę dzisiaj będziemy się mierzyć z Ekstraklasowym Red Devils Chojnice (UKS ostatecznie uległ Red Devils 1:4 – przypis redakcja). Tego rywala, podobnie zresztą jak Wasz zespół, eliminowaliśmy z tych rozgrywek w ostatnich latach, więc wszystko jest możliwe, a nasze wyniki pokazują, że możemy wygrać z każdym w lidze, a i zespoły z Ekstraklasy muszą się trochę namęczyć by Nas pokonać.

Jeden rzut oka na tabelę I ligi wystarczy, żeby stwierdzić, że możecie powalczyć nawet o Futsal Ekstraklasę. Pojawia się w klubie ten temat?

Jasne, że się pojawia, choć może nie tak głośno jak w Waszym zespole czy w Legii Warszawa. Każdy z Nas ma swoje ambicje i cele, wielu z Nas nigdy w Ekstraklasie nie zagrało i chciałoby się tam dostać. Ale zdajemy sobie sprawę jak trudne to zadanie i jak wiele pracy przed nami, zarówno sportowo jak i organizacyjnie. Należy pamiętać, że jesteśmy beniaminkiem w tym sezonie, a już narobiliśmy w tej lidze trochę hałasu.

W pierwszej rundzie w meczu z AZS UG padł remis 2:2, jakie nastroje panują w ekipie przed meczem rewanżowym?

Bojowe! Podchodzimy do tego meczu jak do każdego innego. Naszym celem w każdym spotkaniu jest zwycięstwo i 3 punkty. Zdajemy sobie sprawę z klasy Waszego zespołu, ale jak już wcześniej wspomniałem jesteśmy w stanie wygrać z każdym zespołem w tej lidze i w niedzielę szykuje się ciekawe widowisko, które śmiało można nazwać hitem zbliżającej się kolejki.

 O co walczycie w tym sezonie? Cel jest konkretnie określony?

Cel przed sezonem został jasno określony – utrzymanie się w tej lidze to był Nasz priorytet. Sezon pokazuje, że ten cel już zrealizowaliśmy i częściej niż w dolne rejony tabeli spoglądamy w te górne. Przed nami jeszcze wiele spotkań, i jeśli tylko będą nas omijały urazy i dopisze trochę szczęścia w poszczególnych spotkaniach to sezon zakończymy w czubie tabeli, a na którym miejscu? Czas pokaże!

Mecz 20.kolejki I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – UKS Orlik Mosina
Niedziela, 21 lutego 2021, godzina 18:00

Transmisja: KP Sport

Leave a Reply