Zwycięstwo w Szczecinie, zabójcze kontry Akademików przyniosły komplet punktów

Trzy oczka po wyjeździe do Szczecina dopiszą do swojego dorobku punktowego futsaliści AZS UG. Akademicy zwyciężyli miejscowy Futsal Szczecin 6:2, a katem rywali okazał się Mateusz Cyman, autor czterech trafień.

Gdańszczanie na „derby północy” jechali w roli faworyta, a bramka Wojciecha Pawickiego tylko potwierdziła te przypuszczenia. Co prawda gospodarze, za sprawą Łukasza Kubickiego, zdołali doprowadzić do wyrównania, ale w końcówce pierwszej połowy gole dla AZS zdobyli jeszcze Piotr Wardowski i Mateusz Cyman. Wynik do przerwy, w jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy ustalił Bruno Fernandes.

Po zmianie stron Akademicy kontrolowali wynik i czekali na odpowieni moment, żeby podwyższyć prowadzenie. Wyprowadzali zabójcze kontry, które idealnie wykańczał Mateusz Cyman. Piwot gdańskiej ekipy trzykrotnie znalazł się dokładnie tam, gdzie powinien, finalizując szybkie ataki AZSu. Już gol na 4:2 podciął miejscowym skrzydła, a trafienia Mateusza numer 3 i 4 odebrały im resztę nadziei na korzystny rezultat.

Zwycięstwo i komplet punktów był Akademikom bardzo potrzebny. Wystarczy mieć nadzieję, że powtórzy się scenariusz z rundy jesiennej, gdy gdańszczanie,po niemrawym początku rozgrywek złapali wiatr w żagle, budując imponującą passę zwycięstw, której towarzyszyła niezwykle efektowna gra!

Mecz 19. kolejki I ligi futsalu, grupa północna: Futsal Szczecin  – AZS UG Gdańsk 2:6 (2:3)