CO NOWEGO?

UG walczy o awans, Victoria o utrzymanie

Znajdujemy się w takim momencie rozgrywek, że gdy spotykają się drużyny z przeciwległych biegunów ligowej tabeli, wynik ich konfrontacji zbliży do założonych celów jedną ekipę, a drugą – oddali. A ponieważ remis prawdopodobnie nie będzie satysfakcjonować żadnej z ekip, konfrontacja AZS UG z Victorią Sulejówek zapowiada się na ciekawszą, niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

Z jednej strony: Akademicy wygrali z tym rywalem na wyjeździe aż 11:3, a aktualnie Victoria jest, delikatnie rzecz ujmując – pod formą. Z drugiej strony: w tamtym spotkaniu po 8 minutach gry gospodarze prowadzili 3:2, a w tym sezonie futsaliści AZS przekonali się już, że nikt przed nimi na parkiecie się nie położy. Do sobotniego meczu należy więc podejść w pełni skoncentrowanym.

O tym, że w Sulejówku do końca będą walczyć o utrzymanie przekonuje kapitan drużyny, Szymon Szymańczuk w naszym krótkim wywiadzie.

Jak wygląda sytuacja w zespole? Czy w klubie jest jeszcze wiara w utrzymanie w I lidze?

Wiara zdecydowanie jest! Nadal zostało sporo meczów do końca sezonu i wierzymy, że utrzymanie jest w naszym zasięgu.

Bolączką drużyny jest dziurawa obrona, 112 straconych goli to duży problem, jest pomysł na poprawę gry defensywnej?

Głównym powodem dużej ilości straconych bramek jest wielkość naszej hali na której (ze względu na jej mały rozmiar) pada zdecydowanie najwięcej bramek. Jednocześnie wciąż pracujemy nad elementami gry defensywnej i mamy nadzieję, że nasza praca przyniesie efekty jeszcze w tym sezonie.

W nowym roku jak na razie dopisaliście tylko jeden punkt do ligowego dorobku, czego potrzebujecie, żeby się przełamać?

Myślę, że brakuje nam skuteczności i jednego zwycięstwa nad wyżej rozstawionym przeciwnikiem. Dodatkowo potrzebujemy odrobiny szczęścia w decydujących o wyniku fragmentach meczu. Już co najmniej kilkukrotnie w decydującym momencie i wyrównanej walce traciliśmy przypadkową bramkę przechylającą szalę meczu na nasza niekorzyść.

Jakie wnioski możecie wyciągnąć z pierwszego spotkania z AZS UG przed rewanżem?

AZS UG to jedna z najlepszych drużyn w 1 lidze… Bardzo dobrze grających w futsal i operujących piłką. Na pewno musimy zagrać bardzo dobrze w obronie i wystrzegać się niepotrzebnych błędów, licząc na okazje do zdobycia bramki.

O co walczycie, jakie są Wasze założenia na kolejki, które pozostały do rozegrania do końca sezonu?

Walka do końca o utrzymanie w 1 lidze.

Mecz 22. kolejki I ligi futsalu, grupa północna: AZS UG Gdańsk – Victoria Sulejówek

Sobota, 13 marca 2021, godzina 17:00, Hala AWFiS (mecz bez udziału publiczności)

Transmisja spotkania: KP Sport

Leave a Reply