CO NOWEGO?

Mecz sezonu Akademików w Warszawie!

Tylko pięć spotkań, które pozostały do rozegrania i zaledwie jeden punkt różnicy w ligowej tabeli. Wyjazdowy mecz AZS UG z Legią Warszawa, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, będzie szlagierem rozgrywek grupy północnej I ligi i może, chociaż wcale nie musi, wyjaśnić wiele w kwestii awansu do Futsal Ekstraklasy.

Mecz lidera z wiceliderem I ligi pierwotnie miał odbyć się w styczniu, ale jak wszyscy pamiętamy, rozgrywki zostały wówczas zawieszone z powodu wzmagającej na sile pandemii. Rozegrane w międzyczasie kolejki ligowe, sytuacja w tabeli oraz przeniesienie zaległego meczu na termin w środku tygodnia dodatkowo podnoszą dramaturgię związaną z ligowym szlagierem. W obu zespołach panują bojowe nastroje. My postanowiliśmy sprawdzić, co dzieje się w obozie naszych środowych rywali, przepytaliśmy więc szkoleniowca Legii Warszawa, Pawła Juchniewicza.

Macie za sobą passę 3 zwycięstw, czy przed decydującymi meczami sezonu drużyna znajduje się w optymalnej formie?

Można tak powiedzieć. Wszyscy wiemy jaką szansę mamy na wyciągnięcie ręki, więc zarówno praca na treningach jak i motywacja meczowa jest podwójna, co przekłada się na postawę na boisku i osiągane wyniki.

Można odnieść wrażenie, że gra się Wam trudniej, niż na początku sezonu – czyżby kluby I ligi po tym świetnym starcie zaczęły inaczej podchodzić do spotkań z Legią?

Myślę, że nie. Od początku sezonu widać było wielką motywację u każdej drużyny w meczu przeciwko nam. Po prostu liga jest na tyle wyrównana, że można stracić punkty dosłownie z każdym, o czym przekonały się już wszystkie drużyny walczące w tym sezonie o awans.

W najbliższej kolejce lider zagra z wiceliderem, AZS UG – to mecz o awans, czy wynik tego spotkania nic jeszcze nie przesądzi?

Na pewno ten mecz będzie miał ogromne znaczenie w aspekcie psychologicznym, jednak do zakończenia ligi pozostaną jeszcze cztery spotkania, a różnice punktowe są na tyle niewielkie, że trzeba będzie zachować koncentrację i walczyć o awans do samego końca.

Ten mecz można zapowiedzieć jako starcie drugiej najlepszej defensywy ligi z najlepszym atakiem, wiecie już jak powstrzymać ofensywę UG?

Dotychczas mierzyliśmy się z UG dwukrotnie i w obu przypadkach udało nam się zwyciężyć, ale chyba jeszcze za wcześnie, by mówić że mamy patent na Gdańsk. Zrobimy jednak wszystko, by przeciwnicy przekonali się jak trudnym terenem do zdobycia punktów jest Warszawa.

Już przed sezonem zapowiadaliście, że chcecie powalczyć o awans do Ekstraklasy, jak byście ocenili dotychczasową postawę zespołu w lidze i w jakim stopniu wypełniliście przedsezonowe założenia?

Przed sezonem wcale nie zakładaliśmy, że już w pierwszym sezonie w 1 lidze będziemy walczyli o awans do Ekstraklasy, ale skoro pojawiła się taka szansa, to na pewno nie odpuścimy. A skoro jesteśmy liderem rozgrywek na 5 kolejek przed końcem, to ciężko oceniać drużynę inaczej jak tylko pozytywnie. Oczywiście na przestrzeni całego sezonu nie ustrzegliśmy się potknięć, jednak najważniejsze, że potrafiliśmy się po nich szybko podnosić i ponownie punktować.

Mecz 15. kolejki (zaległy) rozgrywek I ligi, grupa północna: Legia Warszawa Futsal – AZS UG Gdańsk

Środa, 25 marca 2021, godzina 20:00

Leave a Reply