CO NOWEGO?

Wyjazd do Zgierza zakończył kolejny etap przygotowań do sezonu

Mini-zgrupowanie w Zgierzu było w oczach trenera Wojciecha Pawickiego zakończeniem pierwszego etapu przygotowań futsalistów AZS UG do sezonu 2021/2022. Szkoleniowiec jest zadowolony z pracy wykonanej przez ostatnie tygodnie przez swoich podopiecznych.

Ten wyjazd był kontynuacją tej „mocniejszej” części naszych przygotowań do gry w Statscore Futsal Ekstraklasie. Cele, które sobie postawiliśmy, czyli rozegranie trzech sparingów, dodatkowe jednostki treningowe oraz integracja drużyny, ponieważ mamy kilku nowych zawodników w ekipie, zostały osiągnięte. To był też ostatni moment na eksperymenty, wprowadzanie nowych elementów i pomysłów do gry. Od teraz będziemy już się skupiać na zgrywaniu poszczególnych formacji, szlifowaniu stałych fragmentów gry i dopracowywaniu innych elementów, które wprowadziliśmy do gry w ostatnim czasie – zaznacza Wojciech Pawicki.

Wyniki sparingów:

  • Piątek, Widzew Łódź 5:0
  • Sobota, FC10 Zgierz 5:8
  • Niedziela, FC10 Zgierz 3:3

Trener akademickiej drużyny podkreśla także zaangażowanie całej drużyny w ciągu przygotowań.

Jestem zadowolony z kadry, którą dysponuję oraz z pracy jaką wykonali zawodnicy podczas ostatnich tygodni, pod tym względem nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń. Cieszą też powroty po kontuzjach i urazach, sądzę, że ci zawodnicy mogą być dla nas sporym wzmocnieniem. Kadra pierwszej drużyny jest już w zasadzie kompletna i zamknięta, czekamy w zasadzie już tylko na jednego zawodnika. To taka niespodzianka, nasi kibice dowiedzą się o wszystkim lada dzień – kończy szkoleniowiec AZS UG Gdańsk.

Akademicy rozgrywki Statscore Futsal Ekstraklasy rozpoczną w niedzielę, 12 września podejmując Red Devils Chojnice. Tydzień później gdańszczanie zmierzą się na wyjeździe z AZS UW Wilanów.

Leave a Reply