CO NOWEGO?

Dobrze rozpocząć sezon! Na inaugurację podejmujemy Red Devils Chojnice !

W końcu! Po dwóch sezonach przerwy futsaliści AZS UG Gdańsk wracają na parkiety Statscore Futsal Ekstraklasy. W inauguracyjnym meczu sezonu 2021/2022 Akademicy podejmą Red Devils Chojnice. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 12 września o godzinie 18:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej AWFiS w Gdańsku przy ulicy Górskiego 1.

Już w pierwszej kolejce gdańszczanie zmierzą się z rywalem, który gwarantuje wielkie emocje. Czerwone Diabły poprzedni sezon zakończyły w dolnej połówce tabeli SFE, a z takimi zespołami Akademicy muszą wygrywać, żeby osiągnąć swoje cele na zbliżające się rozgrywki. Poza tym historia rywalizacji AZS UG i Red Devils jest bardzo ciekawa, nie brakuje tam dramatycznych spotkań, jak chociażby 5:5 w 3 kolejce sezonu 2018/2019,  czy 6:4 i 5:5 dwa lata wcześniej. Mało tego: nie brakuje też zawodników, którzy bronili barw zarówno jednego jak i drugiego klubu, tacy zresztą wciąż znajdują się w kadrach obu zespołów. Emocji, smaczków, ambicji towarzyszących spotkaniu, które w warunkach SFE należy uznać za derbowe, a przede, jak pokazuje historia, goli, w meczu tym nie powinno zabraknąć!

 

Przed każdym spotkaniem będziemy próbowali przedstawić raport z obozu rywala, pytając u źródła, czyli w samym klubie, z którym przyjdzie nam się zmierzyć. Oto, jak sytuację w drużynie Red Devils Chojnice u progu nowego sezonu, krótko i zwięźle opisuje szkoleniowiec tej ekipy, Jakub Mączkowski.

Jak wyglądały przygotowania do sezonu, czy wszystkie cele, założone przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego zostały osiągnięte?

Przygotowania przebiegły zgodnie z planem. Do tej pory omijały nas kontuzje co mnie bardzo cieszy.

Jak wygląda sytuacja kadrowa zespołu? Czy były jakieś zmiany w porównaniu z poprzednim sezonem?

Zmian sporo bo dołączyło do nas aż 7 zawodników.

Red Devils poprzedni sezon zakończyli na 12 pozycji, z dwoma punktami zapasu nad strefą spadkową – jakie są cele na nadchodzący sezon?

Chcielibyśmy jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie i walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli.

Na inaugurację sezonu zmierzycie się na wyjeździe z beniaminkiem, AZS UG. Jak oceniacie tego rywala na start rozgrywek? Co wiecie o drużynie Akademików?

W drużynie akademików jest sporo doświadczonych zawodników, którzy świetnie radzili sobie w Ektraklasie. M.in. Kreft, Wesserling czy grający trener Pawicki. Będziemy mieć się na baczności.

Mecz derbowy, zawodnicy, którzy grali w jednej i drugiej drużynie, historia spotkań o dramatycznym przebiegu – w spotkaniu tym nie zabraknie podtekstów i dodatkowych smaczków. Co zadecyduje o końcowym wyniku?

Spodziewam się zaciętego meczu. Nie widzę w nim żadnych podtekstów. Jedziemy do Gdańska zwyciężyć.

 

1. kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Red Devils Chojnice

Niedziela, 12 września, godzina 18:00, Hala Sportowo-Widowiskowa AWFiS Gdańsk

Leave a Reply