Podział punktów AZS UG na inaugurację STATSCORE Futsal Ekstraklasy

Stare piłkarskie powiedzenie mówi, że jeśli mecz ciężko jest wygrać, trzeba się postarać co najmniej o remis. To właśnie zrobili Akademicy w meczu inaugurującym rozgrywki STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Zremisowali każdą z połów spotkania z Red Devils Chojnice po 1:1 i w rezultacie cały mecz 2:2.

Początek spotkanie wyglądał adekwatnie do okoliczności – typowy pierwszy mecz sezonu. Zawodnicy obu drużyny z jednej strony odwykli od gry o stawkę, z drugiej strony – byli tej stawki świadomi, a także zdawali sobie sprawę z szansy na zdobycz punktową.

Pierwsze okazje bramkowe wynikały raczej z błędów rywala niż były wynikiem przemyślanych, składnych akcji. Tak było aż do 8 minuty meczu. Wówczas piłkę w pole karne gości wstrzelił Mikołaj Kreft, a z najbliższej odległości do siatki wepchnął ją Piotr Wardowski. W ten sposób „Twardy” stał się pierwszym zdobywcą gola dla Akademików w sezonie 2021/2022.

Niestety, drużyna UG po otworzeniu wyniku dała się zepchnąć do defensywy, a Red Devils co rusz zatrudniali Kacpra Sasiaka. O ile kilkadziesiąt sekund po trafieniu na 1:0 bramkarz gdańszczan instynktownie obronił strzał z bliskiej odległości, o tyle po indywidualnej akcji Rogera Pereza był bezradny. W 13 minucie chojniczanie doprowadzili do wyrównania, a mecz rozpoczął się od nowa.

Na tym emocje pierwszej połowy się nie skończyły, oba zespoły zaliczyły jeszcze po strzale w słupek (u Akademików – Szymon Wroński), ale do zmiany rezultatu nie doszło. Do szatni na przerwę obie drużyny schodziły przy remisie 1:1.

W drugiej połowie, mimo że utrzymywała się lekka przewaga gości, przez długi czas kolejne bramki nie padały. Po połowie godziny gry wciąż był remis 1:1. W 32 minucie spotkania goście po raz drugi pokonali Kacpra Sasiaka, a uczynił to Oleh Nehela, który otrzymał podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam wpisał się na listę strzelców.

Trzy minuty później trener AZS UG Wojciech Pawicki zdecydował o wycofaniu bramkarza. Jednak wyrównanie padło kiedy gdańszczanie znajdowali się w fazie defensywnej. Mateusz Wesserling wysoko zaatakował pressingiem wyprowadzającego ze swojej połowy piłkę rywala. Wyłuskaną w ten sposób futsalówkę zagrał do wchodzącego w pole karne Piotra Wardowskiego, który strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania.

Ostatnie trzy minuty meczu to Czerwone Diabły rozegrały z wycofanym bramkarzem, stawiając w ten sposób wszystko na jedną kartkę w grze o pełną pulę. Co prawda piłka po jednym strzale trafiła jeszcze w słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Sasiaka, ale więcej goli w tym meczu już nie padło.

Na inaugurację sezonu STATSCORE Futsal Ekstraklasy Akademicy zremisowali z derbowym rywalem 2:2 i otworzyli swoje konto w tabeli rozgrywek jednym oczkiem. W najbliższą sobotę w meczu akademickich drużyn gdańszczanie zmierzą się na wyjeździe z AZS UW Wilanów.

1.Kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Red Devils Chojnice (1:1)