CO NOWEGO?

Wojciech Pawicki: Jesteśmy dobrze przygotowani. AZS UG zaczyna sezon w STATSCORE Futsal Ekstraklasie

– Z okresu przygotowawczego i z pracy drużyny jestem bardzo zadowolony. Mimo, że nie udało się uniknąć wypadków losowych czy urazów, uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani do rozgrywek i jesteśmy w stanie powalczyć o środek tabeli – uważa szkoleniowiec AZS UG Gdańsk, Wojciech Pawicki. Jego podopieczni rozgrywki STATSCORE Futsal Ekstraklasy zainaugurują już w najbliższą niedzielę, kiedy to podejmą Red Devils Chojnice.

– Początek przygotowań to bardzo dużo testowania i eksperymentów. Sprawdzaliśmy różne ustawienia w czwórkach, warianty gry, stałe fragmenty gry. Dlatego nie przywiązuję wagi do wyników pierwszych sparingów. Ważne dla mnie były te trzy spotkania, które rozegraliśmy podczas mini-zgrupowania w Zgierzu: jedno na świeżości, dwa na zmęczeniu. W zasadzie dopiero ostatni sprawdzian, który zakończył się remisem z ekipą z Lęborka, był takim wyznacznikiem naszej formy i daje wiarę, że możemy powalczyć o środek tabeli – relacjonuje przebieg przygotowań trener Wojciech Pawicki.

Po awansie zespół AZS UG opuściło kilku zawodników. W ich miejsce kadrę gdańszczan uzupełnili bramkarz Kacper Zelma, skrzydłowy Dominik Depta, oraz rozgrywający: Adrian Formela i Matheus Martins.

– Kacper z miejsca wzmocnił rywalizację o miejsce między słupkami, gra na poziomie Kacpra Sasiaka i Jakuba Grzywacza i walczy z nimi o bluzę z numerem 1. Zresztą na treningach widać było, że wszyscy bramkarze pracują bardzo dobrze. Dominik Depta ze swoimi umiejętnościami i doświadczeniem z miejsca powinien wzmocnić pierwszy skład, zresztą w poprzednim sezonie grał w Ekstraklasie, strzelał gole i na to bardzo liczę. Adrian Formela to młodzieżowy reprezentant Polski, ma świetne uderzenie z lewej nogi i duży potencjał, będę starał się go stopniowo wprowadzać do składu. Tak samo jak Matheusa, naszego zagranicznego rodzynka. To filigranowy zawodnik, który sprytem, brazylijską fantazją i techniką będzie musiał nadrabiać braki jeśli chodzi o warunki fizyczne. To również bardzo młody zawodnik, ma 21 lat, sądzę, ze jeszcze się wiele nauczy – zauważa Wojciech Pawicki.

Na inaugurację beniaminek z gdańska, który na najwyższy szczebel rozgrywkowy powraca po dwóch sezonach spędzonych w 1 lidze, podejmował będzie Red Devils Chojnice. Szkoleniowiec AZS UG podkreśla, że ten początek rozgrywek STATSCORE Futsal Ekstraklasy będzie niezwykle istotny, ponieważ jego zespół zmierzy się z drużynami grającymi na zbliżonym poziomie.

– Ważne, żeby dobrze zacząć, nabrać pewności siebie i zbierać punkty, bo dzięki temu w kolejnych meczach gra się łatwiej. Terminarz mamy taki, że w pierwszych kolejkach nie gramy z zespołami, które są faworytami do podium. Trzeba to wykorzystać – kończy trener akademickiej drużyny.

1. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – Red Devils Chojnice

Niedziela, 12 września, godzina 18:00, Hala Sportowo-Widowiskowa AWFiS Gdańsk

 

Kadra AZS UG Gdańsk na sezon 2021/2022

Bramkarze

 1. Kacper Sasiak
 2. Kacper Zelma
 3. Jakub Grzywacz

Rozgrywający

 1. Matheus Martins
 2. Dawid Lewczuk
 3. Karol Majchrzak
 4. Mateusz Wesserling
 5. Adrian Formela
 6. Wojciech Pawicki (trener)

Skrzydłowi

 1. Dominik Depta
 2. Mikołaj Kreft
 3. Iwo Gerlee
 4. Szymon Wroński
 5. Jakub Domżalski
 6. Mateusz Osiński
 7. Szymon Kuzio
 8. Karol Kaczmarek

Pivoci

 1. Piotr Wardowski
 2. Kewin Sidor
 3. Maciej Urtnowski

Leave a Reply