CO NOWEGO?

Z MOKS „o sześć punktów”

Jeden rzut oka na tabelę STATSCORE Futsal Ekstraklasy wystarczy, żeby przekonać się, jak ważny jest sobotni mecz Akademików z Gdańska z MOKS Słoneczny Stok Białystok. Obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej rozgrywek, a bezpośrednie starcie jest przysłowiowym spotkaniem „o sześć punktów”. Kto wygra, poprawi swoją sytuację w dolnych rejonach tabeli przed zbliżającą się, zimową przerwą między rundami.

Akademicy w najwyższej klasie rozgrywkowej pokonali na własnym parkiecie rywala z Białegostoku dwukrotnie, więc podstawy do optymizmu są solidne. Drużyny zagrają nie tylko o ligowe punkty, ale także o przełamanie, ponieważ obie od dawna nie zaznały smaku zwycięstwa. W perspektywie zbliżającej się przerwy w rozgrywkach, mecz ten urasta do rangi arcyważnego.

O tym, co dzieje się w obozie MOKS opowiedział nam kapitan tego zespołu, Krzysztof Kożuszkiewicz

Poprzednie rozgrywki MOKS zakończył na 11 pozycji, z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową – w jakim składzie, w porównaniu z tamtym sezonem – drużyna przystąpiła do aktualnych rozgrywek? Dużo było zmian i nowych twarzy?

– W porównaniu z poprzednim sezonem zmian było dużo, w tamtym sezonie trzon tworzyła „żelazna” ósemka, w tym sezonie doszło do nas 6-7 nowych zawodników, przede wszystkim z dużych boisk, więc na pewno potrzebowaliśmy więcej czasu na zgranie zespołu.

Po 13 kolejkach MOKS znajduje się w strefie spadkowe – czym jest to spowodowane i jak oceniacie dotychczasową formę drużyny w STATSCORE Futsal Ekstraklasie?

– Początek sezonu wydawał się optymistyczny, ale coś się zatrzymało w naszej grze , gramy mecze w kratkę, z lepszymi zespołami potrafimy grać wyrównane mecze, a ostatni mecz z Polkowicami pokazał, że nie weszliśmy dobrze w mecz i goniliśmy wynik, także szukamy optymalnej formy.

Jakie były przedsezonowe cele drużyny i jak się one kształtują na dzień dzisiejszy?

– Celem było walka o „spokojne” utrzymanie, liczyliśmy na środek tabeli , na dzień dzisiejszy widać, że ta walka może być do końca sezonu.

W sobotę w Gdańsku czeka Was „mecz za 6 punktów”, czy w klubie jest specjalne ciśnienie, żeby wywieźć punkty z Trójmiasta?

– Myślę, że wszyscy w klubie wiedzą , że musimy zdobywać punkty, by ta walka o utrzymanie była spokojniejsza.

Co wiecie o drużynie AZS UG, czego spodziewacie się po sobotnim spotkaniu?

– Drużyna z Gdańska to przede wszystkim doświadczona i zgrana ekipa, większość zawodników gra ze sobą już ładnych parę lat, silnym punktem na pewno będzie trener Pawicki, który wrócił do grania od paru kolejek, czeka nas ciężki mecz, ale takie mecze musimy wygrywać.

14. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: AZS UG Gdańsk – MOKS Słoneczny Stok Białystok

Sobota, 4 grudnia 2021 roku, godzina 18:00, Hala AWFiS Gdańsk, ul. Górskiego 1

Podczas spotkania odbędzie się także akcja charytatywna i zbieranie środków na Szlachetną Paczkę – zachęcamy do udziału w akcji!

Leave a Reply