Lider z Gliwic pewnie pokonał AZS UG

Zarówno wynik, jak i przebieg spotkania w Gliwicach pokazały różnicę między bijącym się o mistrza Piastem, a walczącym o utrzymanie AZS UG. Lider tabeli praktycznie przez całe spotkanie kontrolował jego przebieg i zwyciężył bardzo pewnie, 6:0.

Akademicy rozpoczęli z dużym animuszem, podchodząc pod rywali wysokim, agresywnym pressingiem. Jednak już w 3 minucie gry wynik spotkania otworzył Dominik Śmiałkowski, który z linii pola bramkowego, mimo asysty dwóch zawodników AZS UG, zdołał wykończyć podanie spod linii bocznej boiska.

Szybko stracona bramka nie zbiła gdańszczan z tropu, bo przez kolejne minuty dzielnie stawiali czoła liderowi tabeli. Niestety, sytuacja skomplikowała się, gdy Piast w ciągu kilkadziesiąt sekund dwukrotnie wyprowadził celne ciosy. Najpierw Pegacha wykorzystał błąd AZS UG w rozegraniu na własnej połowie i wykorzystał okazję sam na sam  z Kacprem Zelmą. Następnie gospodarze „rozklepali” gdańską obronę czterema szybkimi podaniami z pierwszej piłki, a koronkową akcję wykończył Andrey Bakłanov. Po 12 minutach gry gliwiczanie prowadzili 3:0 i mimo, że do końca pierwszej połowy nie brakowało im sytuacji do podwyższenia wyniku, podobnie jak Akademikom szans na odrobienie strat, przed przerwą rezultat nie uległ już zmianie.

Podopieczni Wojciecha Pawickiego na drugą połowę wyszli z wycofanym bramkarzem, stawiając wszystko na jedną kartę. Niestety dla gdańszczan, ten fakt już dwie minuty później wykorzystał Marek Bugański, który przechwyconą na własnej połowie piłkę posłał do opuszczonej bramki.

Piast poszedł za ciosem – zebraną na przedpolu bezpańską piłkę silnym strzałem lewą nogą do siatki posłał Dominik Śmiałkowski i na kwadrans przed końcem było już 5:0.

Rezultat podwyższył na 8 minut przed końcem meczu Tomasz Czech, który przeprowadził szybki kontratak gliwiczan i uderzenie m z linii pola karnego nie dał szans Kacprowi Zelmie.

Lider tabeli pokazał w tym spotkaniu klasę nie tylko w ataku, ale i w defensywie, ponieważ AZS UG, mimo szans, nie zdołał w tym meczu zdobyć nawet honorowego trafienia. Mecz zakończył się wynikiem 6:0.

W przyszłym tygodniu oba zespoły zagrają arcyważne spotkania: Piast na szczycie tabeli z Rekordem, natomiast Akademicy, w meczu na przeciwległym biegunie klasyfikacji ogólnej STATSCORE Futsal Ekstraklasy podejmie MOKS Białystok.

13. kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy: Piast Gliwice – AZS UG Gdańsk 6:0 (3:0)