CO NOWEGO?

Kibicujemy polskim futsalistom podczas Mistrzostw Europy!

Wyjątkowo długa przerwa między rundami rozgrywek STATSCORE Futsal Ekstraklasy podyktowana jest występem reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy w futsalu. W piątek, 21 stycznia meczem z Chorwacją Biało-czerwoni rozpoczną zmagania w Euro 2022. Zachęcamy do kibicowania naszej kadrze, a w poniższym tekście podamy najważniejsze informacje dotyczące tego turnieju.

W ostatnich dniach atmosferę przed zbliżającym się Euro zaczął podgrzewać Polski Związek Piłki Nożnej, głównie poprzez social media Łączy nas Piłka. Postanowiliśmy skorzystać z przygotowanym przez nich grafik i zachęcić do oglądania Biało-czerwonych w akcji. Tak wygląda harmonogram gier Polaków podczas imprezy:

źródło: Łączy Nas Piłka

Polska trafiła do wyjątkowo „słowiańskiej” grupy C, wraz z Chorwacją, Słowacją oraz Rosją. 16 drużyn uczestniczących w Mistrzostwach Europy podzielono na cztery grupy, a z każdej po dwie awansują do ćwierćfinałów. Na miejsce w najlepszej „ósemce” zmagań liczy selekcjoner reprezentacji Polski Błażej Korczyński, który realnie ocenia szanse swoich podopiecznych w fazie grupowej:

żródło: Łączy Nas Piłka

Kto znalazł się w gronie zawodników powołanych na turniej przez selekcjonera? Mamy tu głównie twarze świetnie znane z ligowych parkietów STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Akademickie akcenty w powołanej 14-tce? Barwy AZS UG, wcale nie tak dawno temu, reprezentował Tomasz Kriezel!

źródło: Łączy Nas Piłka

Dla reprezentacji będzie to trzeci występ w Mistrzostwach Europy w futsalu, ale fakt, że w imprezie Biało-czerwoni wezmą udział po raz drugi w czteroletnim cyklu świadczy o tym, że polski futsal stale rozwija się i idzie w dobrą stronę, co widać zresztą na ligowych parkietach STATSCORE Futsal ekstraklasy.

źródło: Łączy Nas Piłka

Nie pozostaje nam nic innego, jak kibicować reprezentacji Polski podczas zbliżającego się turnieju, nie wątpimy też, że miłośnicy futsalu będą śledzić całe zmagania najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Na koniec, gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości, przedstawiamy podstawowe zasady gry w futsal. I życzymy Wam udanego turnieju pełnego emocji związanych z występami Reprezentacji Polski!

źródło: Łączy Nas Piłka
źródło: Łączy Nas Piłka

Leave a Reply